ABD uçuşlarında tablet yasağı kalkacak

İstanbul üzerinden ABD'ye yapılan uçuşlardaki tablet yasağı kalkıyor. Haberi Bakan Ahmet Arslan verdi. Arslan, yasağın kalkmasını sağlayan ilk havalimanının Atatürk, ilk havayolunun ise THY olduğunu açıkladı.

ABD uçuşlarında tablet yasağı kalkacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, İstanbul çıkışlı ABD'ye uçuşlarda uygulanan elektronik cihaz yasağının yarından (çarşamba) itibariyle kalktığını duyurdu. 

ABD'nin aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 8 ülkede uyguladığı cep telefonundan büyük elektronik cihazların yolcuların yanlarında taşıyamaması yasağı ile ilgili son dakika açıklaması. Bakan Arslan, "İstanbul Atatürk Havalimanı'na tomografi tabanlı cihaz konuldu. Cihazın kontrollerine yönelik ABD'li yetkililer tarafından teyit gözlemi yapılacak. Bu teyit gözlemiyle yasak, Atatürk Havalimanı'ndan ve THY'den kalkmış olacak. Biz, yolcularımızın etkilenmemesi ve doğru bilgilendirilmesi adına hem vaktinde bilgilendirmeler yaptık hem boarding öncesi arındırılmış sahada laptoplarını istedikleri gibi kullanma şansı verdik hem de uçak içinde onlara tablet vererek gerekli kolaylığı sağladığımız için herhangi bir etkilenme olmadı" dedi. Arslan, "Kendi kendimize aldığımız tedbirlerle yasağın kalkmasını  sağlayan ilk havalimanı ve ilk havayolu olmuş olacağız." diyerek sözlerini tamamladı. 

Yazar: Haberci
abd uçuş abd tablet yasağı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor