escort bayan

Hayati Yazıcı'ya Başkan Uğur'dan brifing

Balıkesir'i ziyaret eden AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'ya brifing verildi. Başkan Uğur, hükümet ve büyükşehir yatırımlarıyla kentin cazibe merkezi haline geldiğini belirtti.

Hayati Yazıcı'ya Başkan Uğur'dan brifing

AK Parti Altıeylül İlçe Başkanlığı genel kurulu için Balıkesir’e gelen ve bir dizi ziyarette bulunan AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Uğur, Balıkesir’in hükümetin ve Büyükşehir’in yatırımları ile cazibe merkezi haline geldiğini söyledi.

“YATIRIMCILAR BALIKESİR’E GELİYOR”
Balıkesir’in coğrafyası geniş bir olduğunu söyleyen Başkan Uğur, “Balıkesir İstanbul’un üç katı. Bir tarafı Marmara, diğer tarafı Ege Denizinde. 7 ile sınırı olan, bir ucu Bursa, diğer ucu İzmir’de. 20 ilçesi, 1250 mahallesi ile, bu mahallelerin binden fazlası kırsalda. Bu mahallelerin önemli bir kısmının nüfusu 100’ün altında. Yaz nüfusumuz 3 milyon 600 bin, kış nüfusumuz ise 1 milyon 250 bin. Yerli turist çok. İstanbul- İzmir otoyolu ve Çanakkale köprüsü ile, otoyol ve otobanların kavşağında bir yer haline geliyor. Balıkesir ve Bandırma’daki organize sanayi bölgelerine, hem Gönen, Dursunbey ve Balya’da bile organize sanayi bölgeleri kuruyoruz. Önemli yatırımcılar Balıkesir’e geliyor. Bizde organize sanayi bölgeleri alanlarını genişletiyoruz” diye konuştu.

BANDIRMA’YA 30 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM GELECEK
Bandırma’ya yapılöası planlanan liman ve endüstri bölgesi hakkında da bilgiler veren Başkan Uğur, “Bandırma’da 47 bin dönüm alanı limanı ile beraber organize sanayi bölgesi yapmak istiyoruz. Kapı Dağ Yarım Adası’nın sol tarafı Kuzey rüzgarlarına kapalı doğal bir liman oluyor. Zeytin Kanunu ile ilgili olarak bakanlarımız ile görüştük, Türkiye’de endüstri ve teknoloji bölgesi yapacak limanıyla beraber yer yok. En uygunu Bandırma. O bölgede de zeytin var ama sonradan ekilen zeytinler. Bandırma Limanı ve endüstri bölgesi zeytin kanunundan muaf edilirse şuanda oraya 30 milyar dolar yatırım yapacak yatırımcı hazır. İnşaşşah tesis açıldığı zaman vekillerimiz ile beraber gidip sivil toplum örgütleri ile görüşüp Balıkesir’in önünü açacağız. Tarım, hayvancılık, termal, akla gelebilecek tüm madenler var burada” dedi.

Balıkesir’i sosyal ve kültürel olarakta geleceğe hazırladıklarını ifade eden Başkan Uğur, Büyükşehir Belediyesi’nin tamamlanana ve yapımı devam eden projeleri hakkında da bilgiler verdi. Başkan Uğur, Balıkesir’i yaşanılabilir bir şehir yapacaklarını söyledi. 

Ziyaret sonunda Başkan Uğur tarafından Yazıcı’ya Büyükşehir Belediyesi tarafından darphaneye bastırılan hatıra para, zeytinyağı, Yağcıbedir halısı ve Büyükşehir belediyesi tarafından üretilen baharat ve ürünler hediye edildi. Yazıcı, yapılan çalışmalardan ötürü Başkan Uğur’a teşekkür ederek, tebrik etti. 

Yazar: Haberci
hayati yazıcı yazıcı balıkesir balıkesir
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.