Suriye'de insan olmak

Suriye'de insan olmak. Savaştan kaçarken, ölüme yürümek. Suriyeli bir çocuk, 'Bize yardım edin, savaşı durdurun. Avrupa'ya gitmek istemiyoruz' diyor, duyuyor musunuz?

Suriye'de insan olmak
Haberin videosu için tıklayın!

İç savaş ve DAEŞ tehdidiyle karşı karşıya kalan Suriyeliler, doğup büyüdükleri ülkeyi terk etmek zorunda kalıyor. Avrupa'ya giderek yeni bir gelecek hayali kuruyorlar. Şişme botlarla koca denizi aşarken can verip, kıyıya vuruyorlar. Bir çocuk ağlamaklı gözleriyle haykırıyor, 'Savaşı durdurun' diye, diğeri de diyor ki, "Ben profesörüm ama sanırım insan değilim". İşte insanlığın geldiği nokta. 

ŞİMDİ YARDIMA İHTİYACIMIZ VAR
Habertürk Televizyonu Suriyelilerin durumuyla ilgili kısa bir vtr hazırladı. Görüntülerde Suriyeli bir çocuk ve vatandaşın görüntüsü var. Yüreklerin yandığı Suriyeli çocukların boğulma olayından sonra, izleyenler duygulu anlar yaşıyor. Görüntülerdeki Suriyeli çocuğun, "Polis Suriyelileri sevmiyor. Sırbistan'da, Macaristan'da, Makedonya'da, Yunanistan'da. Lütfen Suriyelilere yardım edin. Suriyelilerin şimdi yardıma ihtiyacı var. Sadece savaşı durdurun. Avrupa'ya gitmek istemiyoruz. Sadece Suriye'deki savaşı durdurun" sözleri yakıyor yürekleri.

PROF'UM AMA İNSAN DEĞİLİM
Görüntülerdeki diğer isim de bir Profesör. Yıllarca okuduğu, diplomasını aldığı üniversitesine artık gidemiyor. Bu durumu şöyle özetliyor: "Suriye'denim. Üniversitede profesörüm. Ama sanırım onlar için insan değilim" 

İnsanlık şimdi bu halde.

 

Yazar:
suriye savaş suriyeli çocuklar
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.