Betboo yeni giriş

Twitter'dan 280 karakter atağı

Kurulduğu günden bu yana 140 karakter sınırlamasıyla kullanıcılarının karşısına çıkan Twitter, bu uygulamasını esnetti ve 2 katına çıkardı. Twitter 280 karakter uygulaması

Twitter'dan 280 karakter atağı

Sosyal medya devlerinden olan Twitter, 140 karakterlik sınırlamasını önce fotoğraf yüklemesini karakter sınırından saymayarak önemli bir adım atmıştı. Tweet atarken görsel yüklendiğinde, 140 karakterden düşmüyordu. Şimdi ise köklü bir değişikliğe gidildi. 

Türkiye'nin sosyal medya ajanslarından olan Medyateji yetkilileri, Twitter'ın bundan böyle 140 karakter sınırını 280'e çıkardığını açıkladı. Twitter kullanıcıları herhangi bir işlem yapmadan 280 karakter tweet atmaya başladı. Twitter hesabınıza ister bilgisayardan ister telefondan girin; otomatikten 280 karakter sınırıyla yazmaya başlayacaksınız. 

Konuyla ilgili Twitter'dan yapılan açıklamada ise, "Eylül ayında dünyadaki herkesin tek bir Tweet’le kendini daha kolay anlatabilmesi için 140 karakter limitini artıran bir test uygulamaya başlamıştık. Amacımız, Twitter’ı Twitter yapan hız ve özlüğü koruduğumuzdan emin olarak bu değişikliği mümkün kılmaktı. Tüm verilerin ışığında bu hedefimize ulaştığımızı ve bu değişimi düşüncelerin bir Tweet’e sığdırılmaya çalışıldığı tüm dillerde başlatacağımızı bildirmekten dolayı çok heyecanlıyız." ifadelerine yer verildi.

Yazar: Haberci
twitter twitter 280 karakter
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Spor giyimde kıtaları aşan Türk markası, Speedlife
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Malatya’nın karla imtihanı büyüyor
Betboo yeni giriş