Malatya'da Satılık Ev Arayanlar! Sizin için Araştırdık

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre Malatya’da satılık daireler ortalama 83 bin 550 TL ile 140 bin 900 TL arasında alıcı buluyor.

Malatya'da Satılık Ev Arayanlar! Sizin için Araştırdık

Malatya'da satılık daire arayanlar geçen yıl fiyatlarına nazaran yüzde 1.04'lük bir artış ile karşılaşıyor. Malatya 781 bin 305 kişilik bir nüfusa sahip olmak ile birlikte nüfustaki yıllık artış %1'in üzerinde. Bu artış da emlak sektörünü hareketlendirmenin yanı sıra satılık ve kiralık konut fiyatlarını da yükselten etmenlerden. Malatya özellikleDoğu Anadolu Bölgesini diğer bölgelere bağlayan bir koridor görevini de üstleniyor. Bu sebeple de il, son yıllarda oldukça gelişme gösteriyor. Bu gelişme inşaat sektöründe de kendini gösteriyor

 

Malatya satılık daire piyasası ve fiyatları 

Şehirde yerleşim daha çok Battalgazi, Hisartepe, Dilek ve Gündüzbeysemtlerinde yoğunluk kazanıyor. Haliyle bu semtlerde bulunan konutlar daha da değer kazanıyor. Malatya, satılık daire fiyatları konusunda avantajlı bir il olmakla birlikte satın alınan bir konut kiraya verildiğinde 22 yıl içerisinde konut kendini amorti ediyor. 

Şehirde ulaşım ağı da oldukça güçlü. Özellikle otobüs ya da minibüslerin yanı sıra 2015 yılı itibari ile hizmete açılan trambüsler de şehrin ulaşım ağını güçlendiriyor. Ulaşım sıkıntısı olmayan Malatya'da farklı bütçelere uygun satılık konut seçenekleri de bulunuyor. Bunların başında özellikle 2+1 daireler geliyor.

 

Apartman dairelerinin yanında villa tipi evler de alıcı buluyor.

Malatya'nın demografik yapısına bakıldığında şehrin yüzde 50'sinden fazlasının genç bir nüfusa sahip olduğu görülüyor. Ayrıca şehir halkının %62'si evli. İnşaat sektörünün sürekli gelişme gösterdiğiMalatya, satılık evler arasında sadece apartman daireleri bulunmuyor. Apartman dairelerinin yanı sıra villa ya da tek katlı konut seçenekleri de ilde alıcı buluyor. 

Yatırımcıya sunulan daireler farklı büyüklüklere sahip olmanın yanı sıra satılık konutlara 2017 yılında metrekare başına 1.127 TL ödeme yapılıyor. Bu doğrultuda Malatya satılık ev fiyatları incelendiğinde son bir yılda belirli oranında bir değişim görülüyor. Yatırımcının satınaldığı bir konutun geri dönüş süresi ise 22 yılı buluyor. 

 

İnönü Üniversitesi hem ekonomik hem de sosyal olarak şehri hareketlendiriyor!

Malatya yüz ölçüm ve nüfus olarak da küçük bir şehir olduğu için yaşam şartları bakımından da oldukça konforlu şehirler arasındabulunuyor. Özellikle İnönü Üniversitesi’nin varlığı şehirdeki hareketliliğin ana faktö. Elbette ki bu hareketlilik emlak fiyatlarına da yansıyor. Bu doğrultuda Zingat Bölge Raporu’ndan alınan bilgiler ışığında kira fiyatlarında son bir yılda yükselme görülüyor. Şehirde 100 metrekarelik kiralık daire için ortalama 323 TL ile 538TL arasında bir bütçe ayırmak gerekiyor. 

 

Tüm Malatya satılık daireler için tıklayın.  

 

Yazar: Haberci
Malatya satılık ev Malatya satılık daireler
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.