Fındık parasıyla ilçesine okul yaptırıyor

Samsun'da bir belediye başkanı, 5 yıldır kendi bahçesinden toplanan fındıkları ilçesine engelli okulu yaptırmak için satmıyor. Okula da merhum annesinin ismini verecek.

Fındık parasıyla ilçesine okul yaptırıyor

Samsun'un Terme İlçe Belediye Başkanı Şenol Kul'un, örnek alınacak bir karar aldığı ortaya çıktı. 5 yıldır kendi bahçelerinde toplanan fındıkları satmayan Kul, fındığın parasıyla annesi Mukaddes Kul adına ilçesinde olmayan Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi yaptıracak. 

FINDIK HASADINI SATMIYOR
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, annesi merhum Mukaddes Kul, için 5 yıldır toplanan fındık hasadını bekletiyor. Konuyla ilgili kupurhaber.com'a özel açıklama yapan Başkan Kul, "Terme'nin özel eğitim ve uygulama merkezi ihtiyacı var. Bu okuldan ilçeye yapılması gerekiyor. Bunu da inşallah ben annemin adına yaptıracağım. Yaklaşık 5 yıldır, hasat zamanında toplanan fındıkları bekletiyorum. Artık onları satmanın zamanı geldi. Geliriyle ilçemizin ihtiyacı olan o okulu yaptıracağım. Burada önemli olan ilçemizin eğitim konusunda çağ atlaması. Yaptığım bütün emekler de bunun için" diye konuştu.

PROJE AŞAMASINDA
Mülkiyeti Milli Eğitim Bakanlığı'na ait 3 bin 700 metrekare arsaya böyle bir okulun yapılacağını söyleyen Şenol Kul, "Yeni yapılan devlet hastanesinin arkasındaki bu araziye bir ve ikinci kademelerden oluşan 8 derslikli okul yapacağız. Orta ve ileri düzeyde 63 engelli öğrencinin eğitim göreceği bir merkezin projesi çiziliyor. Eğitime Yüzde 100 Destek kapsamında protokolünü imzaladık. Her şeyimiz hazır, inşallah en gerekli prosedürleri tamamlayıp, okulun yapımı için kolları sıvayacağım" dedi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy da, Belediye Başkanı Şenol Kul'un böyle bir okulu yapacak olmasının eğitim açısından önemli olduğunu söyledi. Başkan Kul'a düşüncesi için teşekkür eden Ersoy, "Eğitimde çıtayı yükseltmeye devam ediyoruz" dedi. Okulun yapımına kısa süre sonra başlanacağı öğrenildi.

Yazar:
terme terme belediyesi şenol kul samsun samsun haberleri fındık hasadı fındık parasıyla okul fındık hasadıyla okul yaptıracak örnek belediye başkanı Eğitime Yüzde100 Destek Mukaddes Kul Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.