Ücretsiz yurt başvuru sonuçları açıklandı

Yeni dönemde devlet yurtlarında kalmak için başvuru yapan öğrencilere müjde. KYK, başvuru sonuçlarını açıkladı. İsminiz var mı öğrenmek için tıklayınız.

Ücretsiz yurt başvuru sonuçları açıklandı

Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun (KYK) yurtlarında yatılı olarak kalmak için müracaat yapan öğrencilere müjde. KYK, sonuçları açıkladı. 

2015-2016 döneminde öğrencilerin devlet yurtlarında ücretsiz olarak kalmasına olanak sağlayan KYK, yurt başvuru sonuçlarını internet sitesinden yayınladı. 2015-2016 öğretim yılında üniversite kazanan hazırlık ve 1'inci sınıf öğrencileri ile herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden ara sınıf öğrencilerinin KYK yurdu başvuru sonuçlarını bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

YURT BAŞVURU SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Bu arada burs ve kredi başvurularında ise hatırlatılması gereken bir durum var. Yurt başvurusu ve kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından, burs ve kredi için başvuru yapan öğrencilerin durumu YÖK ve KYK'nın belirleyeceği tarihler arasında netlik kazanacak. Burs ve kredi sonuçlarının açıklanmasını sık sık www.kupurhaber.com'u takip ederek ulaşabilirsiniz. 

ÖĞRENCİLERE E-KAYIT MÜJDESİ
YURTKUR’a bağlı yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler (4-11 Eylül 2015) tarihleri arasında e-devlet ( https://www.turkiye.gov.tr ) üzerinden kayıtlarını gerçekleştirebilecekleri gibi kazandıkları yurda giderek şahsen de kayıt olabilecek. 
E-kayıt uygulaması öğrencilerin isteğine bağlı olacak. Elektronik sistemi tercih eden YURTKUR öğrencilerinin, yurtlara giderek tekrar kayıt yaptırmasına gerek olmayacak. 

Yazar:
kyk yurt başvuru sonuç sayfası kyk başvuruları açıklandı ücretsiz yurt başvuruları öğrencilere müjdeli haber
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı