Türkeş'ten Bahçeli'ye 'kaçtın' suçlaması

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, babası Alparslan Türkeş'in yaptığına dikkati çekerek Bahçeli'ye 'Kaçtın' suçlaması yöneltti.

Türkeş'ten Bahçeli'ye 'kaçtın' suçlaması

Seçim hükümeti için verilen bakanlık teklifini kabul ettikten sonra partisi MHP'nin adeta linç kampanyasına maruz kalan Tuğrul Türkeş, ilk kez konuştu. MHP Lideri Bahçeli'yi iktidar olma sorumluluğundan kaçmakla suçladı.

Türkeş kendisine bağlı kurumlarla ilgili açıklama yapmak için kameraların karşısına geçti. Başbakanlık Yeni Bina'da konuşan Türkeş, bazı sorulara da cevap verdi. Makamı çıkar olarak gören kişilerin eleştirileni yok saydığını söyleyen Türkeş, "Bu konuların çok meraklısı var, üzerine basa basa söylüyorum. Siyaset sistemi kilitleme alanı değil. Burası çözüm üretme alanıdır. Benim yaklaşımım hep böyleydi. Türkiye’nin meselelerine çözüm getirmeyip yol almak mümkün değildir" dedi.

MHP'Yİ İKTİDAR YAPTIM
Verilen görevi kabul etmesiyle partisini iktidar yaptığını dile getiren Tuğrul Türkeş, "Bu ilkeler ışığında herkes şunu bilsin; Benim Başbakan Yardımcısı olmam nedeniyle benim partim MHP de iktidar olmuştur. Bunu kim görmezden gelmiştir, tabii ki görmek istemeyen. Şahsıma insafsızca eleştiriler o yüzden yapılıyor. Ben partimi iktidar yaptım. Beni ondan partimden atmaya çalışıyor. MHP’yi iktidardan uzak tutmak hangi akla hizmet etmek. Beni soyadımdan dolayı mirasyedi olarak suçluyorlar. Ben bu ithamı aslında kabul ediyorum. Miras konusu haktır ve helaldir. Bunu ister yerim ister yemem bu benim bileceğim" diye konuştu.

Ülkenin kaosa sürüklendiğini ve kendisinin de buna sessiz kalamayacağına dikkati çeken Tuğrul Türkeş, "MHP iktidar sorumluluğundan kaçıyor" dedi ve babası Alparslan Türkeş'in 3 milletvekiliyle hükümette görev aldığını, MHP'nin ise 80 milletvekili ile bu göreve yanaşmadığını söyledi.

Yazar: Haberci
MHP tuğrul türkeş eleştiri mhpyi iktidar yaptım bahçeli görevden kaçtı alparslan türkeş 80milletvekili ile iktidar olamadınız devlet bahçeli suçlama
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı