WhatsApp'a virüs mü bulaştı? Çökecek mi?

Popüler mesajlaşma programı WhatsApp'ı tarayıcı üzerinden kullananların, son günlerde yaşadığı problemlerin virüs bulaşmasıyla olduğu iddia ediliyor.

WhatsApp'a virüs mü bulaştı? Çökecek mi?

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan popüler mesajlaşma programı WhatsApp'ın son olarak çıkardığı web uygulaması son günlerde kullanıcılara hata mesajları veriyor. Durumun virüs bulaşması veya hacker saldırısından olabileceği düşünülüyor.  

WhatsApp'ı internet üzerinden masaüstü pc veya laptopundan kullanmak isteyenlerin tercih ettiği WhatsApp Web, bir kaç gündür hata veriyor. Bilgisayar ve telefonun aynı internete bağlı olmasıyla çalışan uygulama, 'İnternet bağlantısı hatasıyla' kapatılıyor. Aynı bilgisayar üzerinden internet aktif kullanılırken, WhatsApp Web'in internet uyarısı virüs bulaşma ihtimalini yükseltiyor. 

Hata sadece bununla da sınırlı değil, uzun bir bekleme süresinin ardından tekrar bağlantı kurulamamasıyla birlikte qr kodunu sıfırlanmanız gerekiyor. Tekrar web bağlantısı için de 'İnternet uyarısı' veriyor. Yaşanan durum son günlerde sık sık yaşanmaya devam ediyor. Bir süre sonra durum düzeliyor ve web kullanımı aktifleşiyor. 

https://web.whatsapp.com adresinden uygulamayı kullananlar, durumun neyden kaynaklandığını merak ediyor. 

800 milyon aktif kullanıcısı olduğu bildirilen WhatsApp'ı, 2014 yılında Facebook, bünyesine katmak için 19 milyar dolar ödemişti. 

Yazar:
Whatshapp web açık mı var WhatsApp'a virüs mü bulaştı WhatsApp'a giremiyorum WhatsApp Web hatası WhatsApp web internet sorunu WhatsApp uygulama indir WhatsApp açık mı var
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı