Trabzon'da bu plakalı minibüse dikkat

PKK militanlarının yeni planının deşifre olmasıyla birlikte HDP'nin kullandığı bir aracın Trabzon'a geleceği öğrenildi. Savcılığın 'tedbir' koyduğu araca dikkat edin.

Trabzon'da bu plakalı minibüse dikkat

Terör örgütü PKK'nın eylemler yapmak için bazı araçları kullanacağı öğrenildi. Özellikle Karadeniz'e sızma planı yapan örgütün Artvin ile Trabzon arasında kullanılan bir minibüsü kullanabileceği konuşuluyor. 61 S 07.. plakalı minibüste Cumhuriyet Savcılığı'nın 'tedbir' kararı da var. 

Son günlerde güvenlik güçlerine haince pusular kuran terör örgütü PKK, vatandaşların da huzurunu kaçırmak için hazırlıklar yaptığı iddia ediliyor. 

TRABZON'DA ALINDI HDP'Yİ TAŞIYOR
Sosyal medyaya yayılan bir fotoğraf da şüphe uyandırdı. 61 S 07.. plakalı bir minibüsün üzerinde Hopa HDP Gençliği'ne ait 'Denizlerin çocuklarından, dağların çocuklarına selam olsun' pankartı görüldü. www.kupurhaber.com'un yaptığı araştırmalar sonucunda, 6 Temmuz 2012'de Vakıfbank'tan kullanılan krediyle alınan araca 11 Kasım 2013'de Hopa Cumhuriyet Savcılığı Hazırlık Bürosu İhtiyati Tedbir-2 kararı koydu. HDP'nin faaliyetleri için sık sık bu aracı kullanıldığı öğrenildi. Trabzon Akçabat'tan alınan bu aracın şimdi nerede ve ne amaçla kullanıldığı ise bilinmiyor. 

EMNİYET PLAKALARI KONTROL EDİYOR
Öte yandan Emniyet'in, şehirlerde yaşanan bazı plaka hırsızlıklarını da kontrol ettiği öğrenildi. Emniyet birimleri, şehir giriş çıkışlarında plaka tanıma sistemiyle de çalıntı plakaları araştırıyor ve şüpheli görülen araçlarda da arama yapılıyor. Hain planların kurulduğu şu günlerde vatandaşlar da emniyet güçlerine yardımcı olabilmek adına şüpheli gördüğü araç ve kişileri 155'i arayarak bildirmesi büyük önem taşımaktadır. 

Emniyet Genel Müdürlüğü, tüm emniyet müdürlüklerine yazı göndererek birimleri PKK’nın yeni plaka taktiğine karşı uyarmış ve örgütün bombalı eylem yapabileceği belirtilmişti. 

Yazar: Haberci
trabzon samsun giresun artvin hopa hdp hdplileri taşıyan minibüs emniyet bomba ihbarı karadenizde bu minibüse dikkat 61 s 07 plakalı minibüse dikkat plaka tanıma sistemi terör örgütü pkk hain planlar devrede
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.