Baba Türkeş kurdu oğul Türkeş atıldı

MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in oğlu Tuğrul, partisinden kesin olarak ihraç edildi. Tuğrul Türkeş'in AK Parti'ye geçme ihtimali var. Ortalık karışık

Baba Türkeş kurdu oğul Türkeş atıldı

Türkiye'yi 1 Kasım'da yapılacak seçimlere kadar götürmek için oluşturulan geçici hükümetteki bakanlık görevini kabul ettikten sonra partisinin sert eleştirilerine maruz kalan MHP'li Tuğrul Türkeş, ihraç edildi. Başbakan Yardımcısı olan Türkeş'in ne karar alacağı merak ediliyor. 

MHP Merkez Disiplin Kurulu, partilerinden Ankara Milletvekili olan Tuğrul Türkeş'in partiden kesin ihracına karar verdi. Gizli oylamayla yapılan ihrac, Türkeş tarafından bekleniyordu. Başbakan Yardımcılığı görevi verilen Türkeş, partiden ihracının talep edilmesine dair MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye 4 Ekim'de olağanüstü kurultay çağrısı yapmış, son kararı parti delegelerinin vermesini istemişti. Bu olmadı, sessizce toplanan Disiplin Kurulu, ihracına oy birliğiyle karar verdi. 

Basın mensuplarının konuyla ilgili sorusuna Türkeş, önceki gün sert cevaplar vermişti. "Yanaşmalar, devşirmeler, sözde ocakçılar beni yargılayamaz" diyen Türkeş, "Ey bre gafiller devlet düşmanları cirit atarken namlularını bana yönetmeniz hangi terbiyeye sığar. Devlet Bey size hak ettiğiniz cevabı verecektir. Ben babamın ilkelerine bağlıyım ani kararlar vermem ama kesin netice alırım. Laf edenler iki sarhoş ile birkaç çakaldan ibaret. Kim ne söyledi diye baktım. İki sarhoş, üç beş tane de çakal. Bunlara cevap vermeyi doğru bulmuyorum. MHP 7 Haziran seçimlerinden sonra her şeye 'hayır' deme politikası izledi" demişti. Türkeş ayrıca babasının MHP’yi 3 milletvekili ile iktidar ortağı yaptığını, bugünkü MHP’nin ise 80 vekille iktidar olamadığına dikkat çekmişti. 

Alınan bu kararın ardından Türkeş'in karara itiraz edip etmeyeceği, AK Parti'den aday olup olmayacağı merak ediliyor. 

Yazar: Haberci
tuğrul türkeş mhp ihraç mhp disiplin kurulu kararları alparslan türkeş
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.