Gaziantep'e çeyrek asırdır yapılamayanı yaptı

Gaziantep'te 15 yıldır su sıkıntısı çeken bir köyün ihtiyacı Başkan Fatma Şahin'in bizzat talimatlarıyla giderildi. Su hasretinin sonlanmasına en çok kadınlar sevindi.

Gaziantep'e çeyrek asırdır yapılamayanı yaptı
Haberin videosu için tıklayın!

Gaziantep'in Yavuzeli İlçesi'ne bağlı Ballık Köyü'nde yaşayanlar 15 yıldır sağlıklı su problemi yaşıyorlar. Hanelerdeki musluklardan su akmayan köye, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin kadın Başkanı Fatma Şahin, el uzattı. Talimatla köye su sondajı açıldı. Şahin köye giderek bayanların mutluluğuna da ortak oldu. 

15 yıldır su sıkıntısı çeken Ballık Köyü'nde GASKİ'nin yaptığı sondaj çalışmaları sonuç verdi. Açılan sondaj kuyusundan saniyede 9 litre su çıkmaya başladı. Başkan Şahin, su hasreti çeken kadınların o anına şahitlik etmek için köye gitti. Çalışmaları yerinde inceleyen Şahin, suyun özellikle kadınlar için çok önemli olduğunu söyledi.

BÜTÜN YÜKÜ BAYANLAR ÇEKİYOR
Köyün yıllardan beri su sorunu yaşadığını belirten Şahin, "Bugün yaptığımız çalışmayla, saniyede 9 litre akan çok bereketli bir su bulduk. Köyün ihtiyacı ise 6 litre. Su bayanlar için çok önemli, bütün yükü bayanlar çekiyor. Su geldiği zaman en çok hanımlar rahatlayacak. Ben de bir hanım olarak, bir Belediye Başkanı olarak onları memnun ettiğim zaman çok mutlu oluyorum. Hepsinden Allah razı olsun. İnşallah bu çalışmaları tamamlayacağız. Bir Büyükşehir’in köyü, ilçesi nasıl olması gerekiyorsa öyle olacak, yaşam kalitesi artacak" dedi. 

Suyun sevincini birbirlerine su atarak yaşayan kadınlar ise, kendilerinin su hasretini bitirenlere dua etti. Köyün yaklaşık 15 yıldan beridir su sıkıntısının olduğunu söyleyen erkekler ise, "GASKİ’ye müracaat ettik suyumuzu çıkarttılar. Su sıkıntısından dolayı, köyümüz çok zorluklar çekti. Şu an için, suyumuz bol çıktı ve yeterlidir" diye konuştu. 

Yazar:
Gaziantep Yavuzeli İlçesi'ne bağlı Ballık Köyü Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin kadın Başkanı Fatma Şahin 15 yıldır su sorunu çeken köy sondaj suyu gaski ballık köyü yavuzeli ilçesi su kadınlara hizmet
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı