Devlet yurtları öğrencilere kapılarını açtı

Üniversiteyi kazanan öğrenciler, KYK üniversite yurt başvuruları başladı. Başvuruda dikkat edilmesi gerekenler haberimizin detayında.

Devlet yurtları öğrencilere kapılarını açtı
Haberin videosu için tıklayın!

Kredi Yurtlar Kurumu'ndan (KYK) yapılan açıklamaya göre üniversiteyi kazanan öğrenciler 11 Ağustos saat 24.00'dan itibaren yurt müracaatlarını online olarakyapabilecekler. www.kyk.gov.tr adresinden yapılacak başvurular, süre uzatılmazsa bir hafta sürecek. kupurhaber.com

İlk defa Özel yetenek sınavı ile yükseköğretim kurumlarına giren, ilk defa lisansüstü programlara katılacak öğrencilerle yatay ve dikey geçiş yapacak öğrenciler ve kurum yurtlarında kalıp öğrenim süresini uzatan öğrencilerin başvuruları ise daha sonra alınacak. Bu arada Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, sosyal medya hesabından başvuruların başladığını ve hayırlı olmasını temenni eden bir mesaj attı. 

Öğrencilerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için belirtilen tarihler arasında www.kyk.gov.tr internet sitesinden yurt müracaatlarını kendilerinden istenilen bilgiler ışığında yapmaları gerekiyor.kupurhaber.com

Başvuru formu için tıklayınız

Üniversitenin devlet yurdunda kalabilmek için ilk önce yurt başvurusu yapmanız gerekmektedir. Aynı şekilde devletin verdiği kredi veya burstan da faydalanmak istiyorsanız burs başvurusu da yapılması gerekiyor. 

Öğrenciler burs ve yurt başvuru işlemini kredi ve yurtlar kurumunun internet sitesinden gerçekleştirebilir. Kredi ve yurtlar kurumu, burs ve yurt başvurularının tarihlerini 1 Eylülde açıklayacak. 

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü E-Devlet sisteminde dahil olduğu için yurt ve burs başvurusu E-Devlet sistemi ile de gerçekleştirebiliyor. E-Devlet sisteminden işlem gerçekleştirebilmek için öncelikle E-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. E-Devlet sistemine E-Devlet ana sayfasında yer alan sisteme giriş linkini tıkladıktan sonra giriş yapabilirsiniz. Açılan sayfada E-Devlet sistemine 4 farklı giriş yolu bulunmaktadır. Bu giriş yollarından herhangi bir tanesini seçerek sisteme giriş yapabilirsiniz. E-Devlet şifresi ile giriş yolunu seçtikten sonra sisteme T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra E-Hizmetler bölümünden Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünü bulmalısınız ve alt seçeneklerinden yurt ve burs başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.kupurhaber.com

YURTLARDAN GENEL GÖRÜNÜM. kupurhaber.com

HABERİN KUPÜRÜ:

 

Yazar: Haberci
kyk başvurusu kyk başvurusu nasıl yapılır akif çağatay kılıç öğrenci üniversite kayıt burs ve yurt işlemleri nasıl yapılır.
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı