Kurbanlıklara bakın ne yapıyor

Bu köpek, Kurban Bayramı öncesi yaylalara otlamaya çıkan hayvanlara öyle bir şey yapıyor ki, görenler gözlerine inanamıyor.

Kurbanlıklara bakın ne yapıyor

Samsun'da bir çoban köpeği sabah saatlerinde evden çıkarttığı onlarca büyükbaş hayvanı yaylaya götürüp, bunu yapmadan geri gelmiyor. 

Samsun'un Asarcık İlçesi'nde Aydın Köyü'nde Niyazi Bodur'a ait dev çoban köpeği Karabaş, belkide insanların yapmadığını o hayvanlara yapıyor. Eğitilmiş olan Karabaş, sabah saatlerinde evden aldığı köyün Kurbanlık hayvanlarını, yaylalarda tek başına gezdirip otlatıyor. Sürüden ayrılıp kaybolan hayvan olduğunda ise onu bulana kadar eve gelmiyor. Kendi başına koca sürüyü idare eden bu köpek, köyün de ilgi odağı haline geldi. 

GECE GELMEYİNCE BEKLİYOR
Köpeğin sahibi Niyazi Bodur, kupurhaber.com'a yaptığı açıklamada "2 yaşında olan Karabaş küçüklüğünden beri bizim hanemizde. Şimdi bizim işlerimizi kolaylaştırıyor. Sabah saatlerinde kurbanlık için beslediğimiz büyükbaş hayvanları yaylaya çıkarıp otlatıyor. Gece 7 gibi de kendisi getiriyor. Bazen hayvanlar gece eve gelmediğinde yaylaya çıkıyor arıyoruz. Karabaş hayvanları ararken görüyoruz. Bize havlayarak yerlerini de söylediği günler oluyor. Kış şartlarında bile o hayvanları yaylada bırakıp evine gelmiyor. Biz Karabaş'ı çok seviyoruz. Köylü de çok seviyor" dedi. 

Yazar:
Çoban köpeği asarcık aydın köyü görenler hayrete düşüyor
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı