Bakan Topçu, Konya'da Akyürek'e demediğini bırakmadı

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e de övgüler yağdırdı. Çalışmaları öven Topçu, "Kendisiyle hep gurur duymuşumdur" dedi.

Bakan Topçu, Konya'da Akyürek'e demediğini bırakmadı

Yeni hükümette Kültür ve Turizm Bakanı olan Yalçın Topçu, Konya'nın tarihi ve kültürel yerlerini gezmek için kente ziyaret gerçekleştirdi. Burada Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i de ziyaret eden Topçu, bakan olmadan da çalışmalarını takip ettiğini ve kendisiyle hep gurur duyduğunu söyledi. 

Bazı ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Konya'ya giden çiçeği burnunda Bakan Topçu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile birlikte Mevlana Müzesi, İnce Minare Taş ve Ahşap Eserler Müzesi, Sille ve Meram bağlarını inceledi. Daha sonra Akyürek'in makamına geçen Topçu, belediye çalışmaları hakkında bilgiler aldı. 

BAKANLIKLA İLİŞKİLERİMİZ İYİ
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek, Kültür Bakanlığı'na bağlık kurumlarla işbirliği içerisinde olduklarını belirterek, "Konya’da tarihi eserlerin korunması, restorasyonu, yeniden hayata kazandırılması, tarihi Konya çarşısının yenilenmesi, Mevlana Müzesi ve Türbesi ile ilgili birçok müşterek çalışma, yine Arkeoloji ve Etnografya müzeleri için Kültür Bakanlığı ile imzaladığımız protokoller ve Konya Müzesi’nin hayata geçirilmesi çalışmaları, tüm tarihi eserlerin restorasyonu ile ilgili yürüttüğümüz Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu ile işbirliği içinde çalışmalarımız var" dedi.  

DAVUTOĞLU'NUN SELAMINI GETİRDİ
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Konyalılara selamını ileten Bakan Topçu, 3'üncü ziyaretini gerçekleştirdiğini söyledi. Konya'nın dünyada kültür ve turizm markası bir kent olduğuna dikkati çeken Topçu, Başkan Akyürek’in kültür ve turizm adına Konya’da yaptığı çalışmaları yakından takip ettiğini ifade ederek, "Bakanlar Kurulu’nda görev almadan da, siyaset yaptığımız yıllarda da gurur duyduğumuz ve bir kardeşimizin olduğu bir kapıdır bu kapı. Kendisinin kültür varlıklarımıza ve turizm sektörümüze Konya Belediye Başkanı olarak çok ciddi eserler kazandırdığını biliyoruz. Onun için burada bir kez daha kendisine Konyalılar, Türkiye ve Kültür ve Turizm Bakanlığı adına teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

Ziyarette Başkan Akyürek, Bakan Topçu’ya günün anısına çini sikke ve Mesnevi hediye etti. Farklı partilerden olan Topçu ve Akyürek'in samimi diyalogları, "İşte demokraside olması gereken tablo bu" yorumları yaptı. 

Yazar:
konya tahir akyürek yalçın topçu konya ziyareti
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.