Dolandırıcıların yeni yöntemi yayılıyor

Dolandırıcılar, bulduğu yeni yöntemi her yerde denemeye başladı. Bir gün sizin de telefonunuz çalabilir ve bununla karşılaşabilirsiniz. Onlara inanmadan, haberi okuyun.

Dolandırıcıların yeni yöntemi yayılıyor

Daha önce Artvin'deki sel felaketinin ardından belediye başkanı adına yardım toplamaya çalışan dolandırıcılar bu kez Çorum'da ortaya çıktı. Belediye başkanı adına işadamlarını arayan dolandırıcılar, "Fakirleri giydireceğiz, para verin" diyerek, para topluyorlar. 

Çorum'da Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Gül ve Turhan Candan'ın adlarını kullanarak iş adamlarını arayan dolandırıcılar olduğu ortaya çıktı. Son olarak da Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu'nun adını kullanan dolandırıcıların yöntemi bazı işadamlarının belediyeyi aramasıyla son buldu. Dolandırıcıların, işadamlarını arayıp, "Ben belediye başkan yardımcısıyım, 100 tane fakiri giydiriyoruz, bunlardan 17 tanesini de sizin giydirmenizi talep ediyoruz" ve "Suriyeliler için yardım topluyoruz" gibi ifadeler kullanıp para toplamaya çalıştığı belirlendi. Hatta bununla da kalmayıp hesap numarası vererek, para yatırmaları istendi. 

Konuyla ilgili Çorum Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Belediyemiz tarafından, telefonla veya aracı kullanarak her hangi bir şekilde kişi ve kurumlara ulaşılarak yardım talebinde bulunma durumu söz konusu değildir. Belediyemiz yardım etmek isteyen vatandaşlarla yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar arasında köprü görevi görerek alan elle veren eli buluşturuyor. Yardım etmek isteyenler belediyemiz ilgili birimlerine müracaat ederek ihtiyaç sahiplerine yardım edebiliyorlar. Bu işlemlerin hepsi kayıt altına alınarak resmi bir şekilde yapılıyor. Bunun haricinde belediyemiz hiç bir şekilde yardım talebinde bulunmamaktadır" dedi.

Belediye adına yardım talebi için sizin de telefonunuz çalarsa, bu kişilere itibar etmeyin ve ya ilgili belediyeyi ya da 155 Polis İmdat'ı arayın. 

Yazar:
dolandırıcıların yeni yöntemi ortaya çıktı çorumda belediye adına aranan işadamları çorum belediyesi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.