Şehide dua yok, birlik yok ama provokasyon var

Dağlıca'dan meydana gelen saldırı haberlerinin ardından sosyal medyada provokasyon ve yalana dayalı paylaşımlar dikkat çekiyor.

Şehide dua yok, birlik yok ama provokasyon var

Hakkari'nin Dağlıca İlçesi'ndeki terör saldırısının ardından sosyal medyada özellikle şehit sayısıyla ilgili yapılan manipülasyonlar paylaşılmaya başlandı. Şehit haberleriyle ilgili Başbakan Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri de çarpıtılarak hızla binlerce kişi tarafından paylaşıldı. 

Milyonlarca kullanıcısı bulunan sosyal medya platformları, hassas dönemden geçilen şu günlerde vicdanları bir kurşundan beter yaralıyor. Şehit haberlerini diline dolayanlar, siyaset yapmak için iftiralara başvuruyor, onu okuyanlar kendince yorumlayıp paylaşım yapıyor. Son paylaşımı yapan da kendisi bilgisi varmış gibi paylaşımlar yapıyor ve bu böyle büyüyüp gidiyor. 

Dağlıca'daki saldırıda operasyonlar devam ederken, şehit haberlerinin 30-40'ı bulduğu haberleri de hızla yayıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'da saldırının olduğu saatlerde ATV'de canlı yayındaydı. Erdoğan'ın süreçle ilgili konuşmaları Hürriyet, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan #Dağlıca açıklaması: 400 milletvekili alınsaydı bunlar olmazdı" başlığıyla haber servis etti. Bu haberin ardından binlerce kişi, tepki dolu mesajlar attı. Hürriyet bir süre sonra haberi yayından kaldırdı. Konuşmalar ise sosyal medyada hızla paylaşılmaya devam ediyor. 

Hızla çoğalan bu tür haberlere yetkili kaynaklar olmadan itibar etmemenizi öneririz.

Yazar: Haberci
şehit haberleri provokasyon terör saldırısı sonrası sosyal medya tepkileri hakkari dağlıca saldırısı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.