Anaların gözü DAĞLICA'da

Hakkari Dağlıca'daki terör saldırısının ardından şehit ve yaralıların olduğu Genelkurmay Başkanlığı'nca açıklandı. Kimliklerin tespiti sürerken, bölgede askeri olanlar iyi bir haber bekliyor.

Anaların gözü DAĞLICA'da

Türkiye, dün akşam saatlerinde Hakkari'den gelen acı haberle şok oldu. Hakkari Dağlıca'da el yapımı patlayacıların yola döşenmesiyle zırhlı araçların hasar gördüğü bildirildi. Yaralı ve şehitlerinde olduğu da açıklanınca, bölgede askeri olan analar sabaha kadar isimlerin açıklanmasını bekledi. 

Genelkurmay Başkanlığı yaşanan saldırıyla ilgili gece 02.20'de bir açıklama yaptı. 24 Temmuz'da başlayan yoğun hava harekatının hız kesmeden devam ettiği belirtilen açıklamada, "24 Temmuz 2015 tarihinde başlatılan yoğun hava harekâtı ile yurtdışındaki Bölücü Terör Örgütüne ait hedeflerin ateş altına alınması neticesinde ağır hasar ve zayiat verdirilmesini müteakip yurtiçindeki Bölücü Terör Örgütüne ait hedeflerin imhası maksadıyla operasyonlara hız verilmiştir"

BÖLGE HALKININ HUZURU İÇİN
"Özellikle Hakkâri bölgesinde Bölücü Terör Örgütü tarafından menfez ve köprülerin tahribi ve yollara El Yapımı Patlayıcıların döşenmesi nedeniyle halkımızın ulaşım imkanları kısıtlanmıştır. Bölge halkımızın güven ve huzur içinde ulaşımına imkan vermek maksadıyla 04 Eylül 2015 tarihinden itibaren başlatılan operasyonlar dağlık alanda ve yollarda aralıksız devam etmektedir"

EL YAPIMI PATLAYICI
"06 Eylül 2015 günü Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda üç adet El Yapımı Patlayıcı bulunarak imha edilmiştir. Operasyonun devamında yola döşenen diğer El Yapımı Patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracımız ağır hasar görmüştür. Patlama neticesinde Kahraman silah arkadaşlarımızdan şehit ve yaralananlar olmuştur"

13 TERÖR HEDEFİ VURULDU
"Bölgeye icra edilen yoğun hava harekâtı kapsamında iki adet F-16 ve iki adet F-4 ile Bölücü Terör Örgütüne ait toplam 13 hedef vurulmuştur. Yaşanan çok olumsuz hava koşullarına rağmen operasyona kararlılıkla devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz" denildi. 

Açıklamada, bölgedeki operasyonların devam ettiğine de dikkat çekildi. Şimdi Türkiye, yaralı ve şehitlerin kimlik tespitinin ardından gelecek acı haberleri bekliyor. 

Yazar: Haberci
hakkari daılıca saldırısındaki şehit ve yaralılar el yapımı patlayıcı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.