Ülkemizi ateşin içerisine çekemeyecekler

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, terör olaylarıyla birlikte Türkiye'nin ateşe çekilmek istendiğini belirterek, "Bunu başaramayacaklar" dedi.

Ülkemizi ateşin içerisine çekemeyecekler

Hakkari Dağlıca'daki terör saldırısıyla ilgili konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Bu millete yönelmiş ölüm şebekesine dur" deme vaktinin geldiğini belirterek, Türkiye'yi ateşin içerisine çekemeyeceklerini söyledi. 

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Kenya heyetinin kendisine yaptığı ziyarette, Dağlıca'daki terör saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. Allah’ın rahmeti ve mağfiretinin hak olduğu kadar gazabı ve kahrının da hak olduğuna vurgu yapan Görmez, Bu gece milletçe aldığımız haberler dolayısıyla büyük hüzünler yaşadık. Öncelikle şunu açıkça ifade etmek isterim, coğrafyamızın ateşler içinde yandığı bir zaman diliminde dünyadaki bütün mazlumların, mağdurların, mahrumların milletimize umut bağladığı bir zamanda milletimizi, ülkemizi bu ateşin içine çekme teşebbüsleri Allah’ın izniyle tutmayacaktır. Doğulusuyla, Batılısıyla, Güneylisiyle, Kuzeylisiyle, Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla her ferdimizin, bu millete yönelmiş ölüm şebekesine, ‘Artık yeter’ dememiz gerekiyor" diye konuştu. 

HERKESE DÜŞEN GÖREV VAR
Bu ateşin sönmesi için herkesin üzerine düşen görev olduğuna dikkati çeken Mehmet Görmez, "Hz. İbrahim’in ateşini söndürmeye giden karınca misali her birimize bu konuda ayrı ayrı görevler düşüyor. Bilhassa akıl, iman, vicdan, izan sahibi her insanın bu ölüm şebekesine karşı varlığımıza, birliğimize, huzurumuza, barışımıza, kardeşliğimize karşı on yıllardır kast eden bu ölüm şebekesine karşı her bir Müslüman’a, her bir kardeşimize, her bir vatandaşımıza vazifeler düştüğünü açıkça ifade etmek istiyorum" dedi.

DUALAR MİLLETİMİZİN ARKASINDA
Görmez, açıklamasını şöyle sürdürdü, "Bizim varlığımız, huzurumuz, güvenliğimiz, emniyetimiz, birliğimiz, beraberliğimiz için hayatını kaybeden bütün ciğerparelerimize, yavrularımıza, şahadet şerbetini içen bütün şehitlerimize öncelikle Allahtan rahmet diliyorum. Onların anne babalarına, sevenlerine ve bütün acılara rağmen birlik beraberlik kardeşlikte ısrar eden milletimize baş sağlığı diliyorum. Mazlum ve mağdur dünyadan gelen ve ülkemizi ziyaret eden dünyanın bütün mağdur, mahrum insanların duaları bu milletin arkasındadır"

"Bütün bu acıları, fitneleri hep birlikte aşacağız ve ülkemizi, milletimizi, coğrafyamızı kuşatan ateş çemberlerine çekme teşebbüsleri Allahın izniyle ve bizim güçlü iradelerimizle her birimizin yüce yüksek dualarıyla inşallah tutmayacaktır"

Yazar: Haberci
diyanetten dağlıca açıklaması diyanet işleri başkanı mehmet görmezin dağlıca saldısıyla ilgili açıklaması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı