Bahceli: PKK can evimizden vurdu

MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Dağlıca bu vahim tablonun milli gönülleri kavuran son halkasıdır. PKK Türk milletini can evinden vurdu" dedi.

Bahceli: PKK can evimizden vurdu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Dağlıca'daki terör olayı ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Bahçeli, örgütün Türki milletini canevinden vurduğunu söyledi. 

Hakkari'deki terör saldırısıyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Bahçeli, "Bölücü terör örgütü PKK, Türk milletini bir kez daha canevinden vurmuştur. 20 Temmuz’dan bu tarafa bir yanda polislerimiz, diğer yanda Mehmetçiklerimiz artan ve azgınlaşan hain saldırıların kurbanı olmuşlardır. Dağlıca saldırısının detayları hakkında doyurucu, soru işaretlerini giderici resmi bir açıklama yapılamasa da, şehit sayımızın korkunç seviyelerde olduğu anlaşılmaktadır. Nitekim medya vasıtasıyla sızdırılan haberler kahredici boyuttadır" dedi.

Açıklamasında sabırların taştığına dikkati çeken Bahçeli, "Artık sabır ve sinirlerin tahammül eşiklerinden, hazmetme sınırlarından taştığı iyi bilinmelidir. Milletimizin acı ve özlemlerine kapalı duran Erdoğan ve yanında hizalanan çıkarcı ortaklarının çizmeyi aştıkları ortadadır. 14 Haziran 2007’de, "Bir damla şehit kanını 550 vekile değişmeyecek kadar aşkla bu vatana bağlıyız” diyerek duygu ve vicdan sömürüsü yapan Erdoğan’ın, şimdilerde silahlar ve bombalar patlarken siyasi hesap yapması tek kelimeyle utanmazlık örneğidir" ifadelerini kullandı. 

MİLLİ GÖNÜLLER KAVRULUYOR
AK Parti'nin Türkiye’ye vereceği hiçbir şey kalmadığını söyleyen Bahçeli, açıklamasını şöyle tamamladı: "Geldiğimiz bu aşamada, çözüm denilen çözülmenin, PKK’yı silahlandırma ve saldırı konumuna getirme süreci olduğu somutlaşmıştır. Türkiye stratejik bir gerileme patikasına, önü alınamaz bir çöküş kulvarına sıkışmıştır. Dağlıca bu vahim tablonun milli gönülleri kavuran son halkasıdır. Türk milleti Dağlıca’yla ilgili gizlenen, saklanan, üzeri örtülen tüm gerçekleri duymak, öğrenmek ve bilmek istemektedir"

SÖZLER ANLAMINI YİTİRİYOR
"Aziz milletimiz acısını saracak, yasını hakkıyla sahiplenecek ve hainlerden mutlaka hesap soracaktır. Milliyetçi Hareket Partisi; büyük milleti, tüm teşkilat ve mensuplarıyla kenetlenmiş halde gelişmeleri takip etmektedir. Sözün anlamını kaybettiği günlere gelinmiştir. Yalan ve bahane üretiminin son durağı da geçilmiştir. Başımız sağolsun, vatan sağolsun"

 

 

Yazar:
bahçelinin dağlıca saldırısı açıklaması devlet bahçeli açıklama
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.