Davutoğlu: O dağlar temizlenecek

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "O dağlar teröristlerden temizlenecek. Te-miz-le-ne-cek. Ne olursa olsun" dedi.

Davutoğlu: O dağlar temizlenecek

Başbakan Davutoğlu, terör saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. Davutoğlu, "23 Temmuz'daki güvenlik zirvesinde 3 terör örgütünün eş zamanlı saldırısında ele alacağımız tedbirleri alırken söylediğimiz gibi. O dağlar temizlenecek. Temizlenecek ne olursa olsun. Bu ülkenin dağları, ovaları, yaylaları terörstlere terkedilmeyecek" dedi. 


Başbakan Davutoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile de görüşeceğini söyledi. Tüm partilere de çağrıda bulunan Davutoğlu'nun açıklamasından bazı önemli bölümler şöyle: "Kanlarını bu vatan için döken bütün şehitlerimize ve dün şehit olan 16 kahraman askerimize Allah'tan rahmet diliyorum. 7 Haziran seçimlerini, son derece demokratik bir şekilde yaptıktan ve bu seçimlerin neticesinde milli iradenin tecellisiyle birlikte yeni bir döneme adım atma kararlılığını yaşadıktan sonra ülkemiz, bilinçli bir şekilde dışarıdan ve içeriden odakların desteklediği eş zamanlı bir terörist saldırısı ile karşı karşıya kalmıştır.

KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞECEĞİM
Başbakan Davutoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile de görüşeceğini söyledi. Tüm partilere de çağrıda bulunan Davutoğlu, "Buradan muhalefet partilerine de seslenmek istiyorum. Geliniz küçük siyasi hesapları bir kenara bırakılım. Bir çok ülke üç bütünlüğünü kaybetmişken Türkiye'nin birliğine sahip çıkalım. Ortak idealler çevresinde toplanalım" dedi.

BİRLİKTE HAREKET VURGUSU
Kahraman askerlerimizin görmek istediği tek şey, milletimizin teröre karşı birliktelikle hareket etmesidir Bizim askerlerimiz bu ülkenin çocuklarıdır ve bu ülkeyi sonuna kadar koruyacaklardır. Güvenlik güçlerimizin gözlerinden öpüyorum, onların bu gayretlerini görmeyenleri lanetliyorum.

PKK'YI ELEŞTİREMEYENLER VAR
Maalesef dün akşamdan bu yana sosyal medya üzerinden kara propaganda yürütüldü.
Milletimizin ve TSK'nın moralini bozmak için nice sayılar nice haberler üretildi. PKK'yı eleştiremeyenler askerimizden hesap sormaya kalktı.

Yazar:
başbakan davutoğlu dağlıca saldırısı açıklaması dağlıca saldırısı açıklaması davutoğlu kemal kılıçdaroğlu ile görüşecek
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.