Balıkesirli HDP binasını dağıttı

Balıkesir'de toplanan vatandaşlar, şehit haberlerinin gelmesiyle birlikte HDP İl Binası'nın yolunu tuttu. Binaya giren vatandaşlar, eşyaları balkondan atıp, yaktı.

Balıkesirli HDP binasını dağıttı

Terör örgütü PKK'nın Hakkari'nin Dağlıca İlçesi'ndeki saldırısının ardından Türkiye'nin bir çok yerinden protesto haberleri geliyor. Bunlardan en ilginci Balıkesir'den geldi. Balıkesir'deki bazı vatandaşlar, HDP İl Binasını basıp, eşyalara zarar verdi. 

Nasıl toplandıkları belirlenemeyen bir grup vatandaş, HDP Balıkesir İl Binası önüne gelerek terörü kınayan sloganlar atttı. Grup, daha sonra hızını alamayıp, parti binasına girdi. Bina içerisindeki masa, sandalye, bilgisayar, televizyon ve evrakları aşağı atan vatandaşlar, parti tabelasını da söktü. Yere atılan eşyalar, bir vatandaş tarafından yakıldı. 

Olay yerine gelen polis ekipleri, grubu yatıştırmaya çalıştı. "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK", "Ya Allah, Bismillah, Allahü ekber" şeklinde sloganlar atan grup, "Bugüne kadar PKK'yı siz korudunuz, siz. Bırakın artık. Yüreğimiz yanıyor." diye haykırdı. Olayların büyümesiyle bölgeye çok sayıda polis yönlendirildi. Uyarıların ardından, grup dağıldı. 

Olayın olduğu anlarda sosyal medyayadan da çok sayıda fotoğraf paylaşıldı.

Yazar:
balıkesir hdp binasını basanlar balıkesirde hdp il binasını basan grup terör eylemi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.