Beştepe'de ayetler önünde toplantı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Külliye'de dualar önünde güvenlik toplantısı gerçekleşti. MİT Müsteşarı Fidan, büyük bir dosyayla toplantıya geldi.

Beştepe'de ayetler önünde toplantı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari Dağlıca'daki terör saldırısının ardından ilgili kurumları Beştepe'deki Külliye'de Güvenlik Toplantısı yaptı. Salondaki duvarda asılı ayet ve dualar dikkatlerden kaçmadı. Toplantıda en büyük dosyayı MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın getirdiği görüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca kırsalında bölücü terör örgütünün Silahlı Kuvvetlerimize yönelik olarak gerçekleştirdiği ve 16 askerimizi şehit ettiği mayınlı saldırının ardından bir güvenlik toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, gerçekleştirilen toplantıya; TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Adalet Bakanı Kenan İpek, İçişleri Bakanı Selami Altınok, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ile ilgili üst düzey bürokratlar katıldı.

Toplantının yapıldığı salondaki Osmanlı amblemi ve yanındaki dua ve ayetlerin bulunduğu tablo dikkatlerden kaçmadı. Öte yandan MİT Müsteşarı Hakan Fidan toplantıya diğer katılımcıların aksine kapsamlı bir dosyayla geldi. Mavi dosyada terörle ilgili kapsamlı bir rapor yazıldığı tahmin ediliyor.

Yazar: Haberci
Cumhurbaşkanı Erdoğan terör toplantısı beştepe külliyesi toplantı salonu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.