Facebook'ta 'Bedava 1GB' grubuna dikkat

Facebook'ta oluşturulan 'Bedava 1GB internet' grubuna gizli şekilde üye olmuş olabilirsiniz. Kişisel bilgileriniz ve şifreniz risk altında.

Facebook'ta 'Bedava 1GB' grubuna dikkat

Facebook'ta 2 milyona yakın üyesi olan 'Bedava 1GB internet' grubu verdiği kodu kullananların tüm arkadaşlarını gruba dahil ediyor ve sizin haberiniz dahi olmuyor. Bu yöntemle milyonlarca kişinin bilgileri de çalınmış olabilir.

Milyonlarca kullanıcısı olan Facebook'un açığından faydalanan kişi veya kişiler, oluşturdukları grupla bilgilerinizi ele geçirmiş olabilir. Facebook'ta kurulan 'Bedava 1 GB İnternet' adlı gizli grup, kullanıcılara bir kod verip bunu girmelerini ve tüm operatörlerden 1GB internet kazanacağını vaad ediyor. Sayfada başa tutturulan gönderilerde de, sözde 1GB internet kazanan insanların gönderileri görülüyor. Tek elden atılan gönderilerde, grubun yöneticisi olan Mustafa G.'nin isminin olması da o mesajları atanın aynı kişi olduğunu kanıtlıyor. 

PEKİ SİSTEM NASIL İŞLİYOR
Grupta paylaşıyan videoda kullanıcılara nasıl sözde internet paketi kazanacakları anlatılıyor. Grubun kapak fotoğrafına yerleştirilen kodu, kullanıcıların bazı yolu izleyerek yapıştırması ve alınan kodu mesaj olarak göndermesi isteniyor. Bunu yapan kullanıcıların hem facebooktaki kişi listesi hem de cep telefonundaki tüm kişiler gruba dahil edilmiş oluyor. Her dakika kullanıcısı artan bu grubun elde ettiği bilgileri ne yapacağı ise bilinmiyor. 

KİMSE ÜYE OLDUĞUNUN FARKINDA DEĞİL
Kurulan sistemin en dikkat çeken tarafı ise, siz gruba eklendiğinizi bilmiyorsunuz. Facebook listenizdeki her hangi bir arkadaşınız bunu yaparsa siz doğrudan gruba üye oluyorsunuz. 

FACEBOOK'TA AÇIK MI VAR ?
Uygulanan bu yöntem milyonlarca kullanıcısı olan Facebook'ta 'Açık mı var' sorusunu akıllara getiriyor. Bunu yapan kişilerin nasıl bir yöntem uyguladığı araştırılıyor. 

GRUBU ŞİKAYET EDEBİLİRSİNİZ
Kişisel bilgilerinizin izinsiz alındığını ve grubun izinsiz bilgi toplamasını engellemek için 'Grubu şikayet et' butonunu kullanabilirsiniz. Tabi 2 milyona yakın üyenin mail adresleri, kullanıcı bilgileri bu kişi veya kişilerin elinde durmaya edecek. 

GRUBA ÜYEMİSİNİZ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Sayfayı görebiliyorsanız, gruba üyesiniz demektir. Böyle bir içerik yoksa, grup gizli olduğu için üye olmamışsınız demektir.

 

Yazar:
facebooktaki bedava 1gb internet grubu facebook bilgileriniz risk altında facebookta açık
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa Güngör     2016-06-14 Hep sizin yüzünüzden grubum kapandı siz Facebook sayfası açınca biz bişey diyormuyuz hayır sizde işimize karışmayın lütfen. Editör notu: Mustafa bey, biz haber yapıyoruz. Sayfanızın kapanma gerekçesiyle ilgili facebookla yazışma yapabilirsiniz. Sayfanızın kapanmasını bizden bulmanız ilginç doğrusu, haber ile facebook sayfası kapanmaz. Uyguladığınız sistemle ilgili şikayet almış olabilirsiniz. Yapacağınız güzel şeyleri de haber yapacağımızı unutmayın..!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.