Erdoğan: Ülke menfatinde siyaset olmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siyasette rekabet başka bir şey ülke menfaati için bir araya gelmek başka şeydir" dedi. Erdoğan, terör örgütünün silah bırakmasıyla operasyonların da duracağını söyledi.

Erdoğan: Ülke menfatinde siyaset olmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör olayları ve ülke gündemiyle ilgili açıklama yaptı. Operasyonların durması için terör örgütünün silahlarını gömmesi gerektiğini söyleyen Erdoğan, üstü kapalı muhalefeti eleştirdi, "Ülke menfaatinde rekabet olmaz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve yönetim kurulu üyeleri ile üniversite rektörlerini Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti. Burada konuşan Erdoğan, şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına, TSK'ya emniyet teşkilatına da baş sağlığı diledi. 

KINAMAYANLARIN SORUNU VAR
Erdoğan, "Türkiye 78 milyon vatandaşımızın tamamının ortak devletidir. Bu ülkenin ve bu devletin, 78 milyon vatandaşımızın her birine ihtiyacı var. Yerlilik bu ülkenin menfaati için gerektirdiğinde kendi menfaatlerimizden vazgeçebilmektir. Bu ülke hepimizin ülkesi, ordumuz hepimiz için var devletin diğer kurumları da milletimizin tamamına aittir. Siyasette rekabet başka bir şey ülke menfaati için bir araya gelmek başka şeydir. Siyasi rekabetten hiçbir zaman kaçmadım ama ülkemin menfaati her zaman önde olmuştur. Bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütü saldırılarını ama fakat gibi kaçma yolları kullanmadan kınamayan herkesin bu devlet ve millet sorunu vardır" dedi.

Konuşma ve söylemlere de dikkat çeken Erdoğan, "Milletimiz dimdik ayaktayken, güvenlik güçlerimiz fedakarlıkla mücadelelerini yürütürken moral bozmaya, kafaları bulandırmaya, gönülleri karartmaya yönelik her söz, her tavır, sadece terörün amacına hizmet eder. Devleti ve hükümeti eksik yapılan, yanlış yapılan işleri eleştirmek, murakabe etmek elbette herkesin hakkıdır fakat ülkesine ve milletine karşı sorumluluklarını yerine getirmeyen muhalefetin, medyanın, aydınların da aynı şekilde murakabeye tabi tutulması gerekmiyor mu?" diye konuştu

"Devlet çarkı biraz ağır işler ama dönemeye başladığın önünde hiçbir güç duramaz" diyen Erdoğan, "Şu ana kadar örgüte çok ciddi zararlar verildi son gelişmeler birazda onun paniği örgütün yurt içindeki yapılanması ile ilgili önemli çalışmalar yürütülüyor bu çökertilecektir. Vatandaşlarımızdan sağduyularının muhafaza etmelerini önemle rica ediyorum. Terörle ilişkisi olmayan bir vatandaşımızın zarar görmesi bizi üzüntüye boğar. Tahrik ve provokasyonlara asla gelmeyelim" ifadelerini kullandı. 

Operasyonların bitmesi için şartını da söyleyen Erdoğan, "Bu saatten sonra devlet ve milletin razı olacağı tek çözüm silahlarını bırakmasıdır. Terör örgütünün silahları ya devlete teslim edecek ya da üzerine beton dökecek. Bunun tartışılacak hiçbir tarafı yoktur. Silahların gömülmesi somut adım atacak olan terör örgütüdür. Bu konuda en büyük görev bölge halkımıza düşüyor. Bölge insanı terör örgütüne tavır koyarsa bu mesele süratle çözüme ulaşır. Süreci sabote eden terör örgütüdür. terör örgütü bunu açıkça söylemiştir" dedi. 

Yazar:
Recep Tayyip Erdoğan erdoğan şehitler ve terörle ilgili açıklama
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı