Mahkeme onay verdi, Afyonkarahisar nefes alacak

Afyonkarahisar Belediyesi'nin yaşanan hava kirliliğinin önüne geçmek için aldığı karara vatandaşların yaptığı ikinci itiraz da reddedildi. Belediye, 'temiz hava için' kararı tebliğ etmeye başladı.

Mahkeme onay verdi, Afyonkarahisar nefes alacak

Afyonkarahisar Belediyesi'nin doğalgaz ve Afjet kullanımına geçilmesi için başlattığı çalışmalara mahkeme onay verdi. İl Mahalli Çevre Kurulu'nun verdiği aldığı karara vatandaşların yaptığ ikinci itiraz da reddedildi. Belediye, kararı tebliğ ederek, temiz havaya geçilmesi için çalışmalarını hızlandırdı. 

İTİRAZA İKİNCİ RED
Afyonkarahisar İdare Mahkemesi’nin yürütmenin durdurulmasını isteminin reddine vermiş olduğu karara bir üst mahkemeye itiraz edilmişti. Denizli Bölge İdare Mahkemesi, 'alınan kararda yasaya aykırılık' bulunmadığından itirazın reddine karar verdi. Belediyeden yapılan açıklamada, "İl Mahalli Çevre Kurulu'nun altyapı çalışmalarının tamamlandığı mahallelerde doğalgaz yâda AFJET'e geçilmesi yönünde aldığı karara yapılan itiraz, bir kez daha mahkemeden geri döndü" denildi. 

KARAR TEBLİĞ EDİLİYOR
Afyonkarahisar Belediyesi idarecilerinin, çevre ve halkın sağlığını düşündüğü için çalışmalar yaptığına dikkat çekilen açıklamada, "Kimsenin mağdur olmaması ve ceza almaması için Çevre Denetim Birimi personelleri kapı kapı dolaşarak kararı tebliğ etmeye devam etmektedir. 1 Ekim 2015 tarihine kadar süre verilen altyapı çalışmalarının tamamlandığı ve hava kirliliğinin daha yoğun olduğu 16 mahalleye karar tebliğ edilmiş olup, 1 Ekim 2016 tarihine kadar süre verilen altyapı çalışmalarının devam etmekte olduğu 15 mahallede ise kararın tebliği devam etmektedir" dedi. 

SÖYLENTİLERE KULAK ASMAYIN
Belediye yetkilileri, vatandaşları 'Kararın uzatıldığı ve ya iptal edildiği' söylentilerine kulak asmamaları konusunda da uyararak, İl Mahalli Çevre Kurulu kararında hiçbir şekilde ertelemenin ya da uzatmanın söz konusu olmadığının altını çizdi.

İŞTE MAHKEME KARARI

Yazar:
afyonkarahisar belediyesi afjet ve doğalgaza geçiş mahkeme kararı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.