Yamaç parüşütcüleri şehitleri unutmadı

Aksaray'da 20 ülkeden 130 sporcu, şehitler için saygı duruşunda bulunup, Türk bayraklarıyla Hasandağı'ndan gökyüzüne doğru atladı.

Yamaç parüşütcüleri şehitleri unutmadı

Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi’nin katkılarıyla 20 ülkeden 130 sporcu, Uluslararası XC OPEN Hasandağı Uzun Mesafe Yamaç Paraşütü Şampiyonası için gökyüzüne atladı. Etkinlikte şehitler de unutulmadı. 

Uluslararası Hasan Dağı XC Open FAI 2. Dünya Şampiyonası'nın bir ayağı da Aksaray'da gerçekleşti. Hasandağı’nın 2 bin metre yüksekliğinde hazırlanan özel bir platformdan çoğunluğu yerli olmak üzere 20 ülkeden yaklaşık 130 sporcu gökyüzüne doğru havalandı. 

Hasandağı’nın yamaç paraşütüne uygun bir yükseltide ve hava akımının Termik uçuşa uygun olduğunu belirten Adana Hava Kulübü uçuş pilotu Güner Akaya ise,"Bölge yamaç paraşütü pilotları tarafından rağbet görülen saha alanlarından biri. Bugün burada şehitlerimiz için uçuşa geçeceğiz. Saygı duruşu ve ardından pilot arkadaşlarımız ile belirlenen noktalara uçuşları gerçekleştirip şampiyonayı tamamlayacağız" dedi. 

Hava Sporları Aksaray İl Temsilcisi Abdullah Kahraman, Dağlıca’da ki terör saldırısını kınayarak “Yabancı ve Türk pilotlarımız saygı duruşu yapıp şehitlerimize saygı için Türk bayrakları ile uçuşa geçecekler" dedi. İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan da, İç Anadolu’nun 2'inci yüksek dağı olan Hasandağı’nda çok farklı turizm ve spor aktivitelerinin yapıldığını ve bu şampiyonanın da hafta sonuna kadar süreceğini söyledi.

Konuşmaların ardından şehitler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından şampiyonanın açılışı gerçekleştirildi. Pilotlar, 2 Bin metre yükseklikte şehitleri Türk Bayraklarıyla selamlayarak uçuşa geçti.

Yazar:
aksaray yamaç paraşütü şampiyonası hasandağı yamaç paraşüt etkinliği
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.