Balıkesir böyle ekmek yiyecek

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, 10 milyon TL'lik dev yatırımla kuracakları hijyenik ekmek fabrikasının 'ithal'ini incelemek için Almanya'ya gitti, ellerini kullandı.

Balıkesir böyle ekmek yiyecek

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki olan Fırıntaş AŞ'nin 10 milyon TL yatırımla faaliyete geçireceği Hijyenik Ekmek Fabrikası, yavaş yavaş sona yaklaşıyor. Başkan Ahmet Edip Uğur, son teknoloji makineleri görmek için Almanya'ya gidip üretilen ürünleri gördü. 

Büyükşehir Belediyesi iştiraki Fırıntaş A.Ş., ekmek üretiminde kaliteyi standartların üzerine taşıyor. OSB'de 10 milyon liralık yatırım yapmaya hazırlanan Fırıntaş AŞ, bu fabrikayı da 2016 Şubat ayına kadar faaliyete geçirmeyi hedefliyor. Balıkesir’de sağlıklı ekmek üretimini dünya standartlarına taşımak isteyen Fırıntaş A.Ş., Avrupa’dan teknoloji ithal ederek, çalışmalarını sürdürüyor. 

Başkan Ahmet Edip Uğur, Fırıntaş Genel Müdürü Kazım Boztaş ile birlikte Almanya’nın Frankfurt şehrine giderek burada üretilen yeni lamine hat makinesinin deneme üretimini yerinde inceledi. Önümüzdeki günlerde Almanya’dan Balıkesir’e getirilecek olan lamine hat ekmek üretim tesisi Fırıntaş A.Ş.’nin Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni fabrikasında montajlanıp üretime başlayacak. 

SAĞLIKLI VE KALİTELİ EKMEK
Konuyla ilgili açıklamayapan Başkan Uğur, tek amaçlarının Balıkesirliler için sağlıklı ve kaliteli ekmek üretmek olduğunu belirterek, "Fırıntaş, bünyesinde Balıkesirli hemşehrilerimize sağlıklı ekmek üretmek için, mevcut kaliteyi daha da artırıp dünya standartları üzerinde üretim yapmak için çalışıyoruz, araştırmalar yapıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Almanya’ya gittik, Frankfurt şehrinde 30 metrelik lamine hattın deneme üretimini gerçekleştirdik. Çok başarılı oldu. Balıkesir’e getirilerek en kısa sürede faaliyete geçecek olan bu hat sayesinde her türlü ekmek, sandviç ve pide ekşi mayalı olarak üretilecektir. Şehrimize hayırlı olmasını dilerim” dedi. 

FIRINTAŞ 2016’DA OSB’DE
Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Fırıntaş A.Ş., 2016 yılının başında Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni tesislerinde üretime geçecek. OSB’de yapılacak 10 milyon TL. tutarındaki yeni yatırım ile Fırıntaş hem sağlıklı ve kaliteli ekmek üretiminde markalaşmasını sürdürecek hem de günlük üretim kapasitesini on binlerce adet ekmeğe üstelik 10-15 dakika ara ile 16 çeşit ekmek üretimi yapabilir hale gelecek.  Günlük 100 bin ekmek üretim kapasitesine sahip olacak olan tesis, Almanya’dan gelecek lamine hat ile birlikte saatte 2 bin 500 kg. hamur işleyebilecek. 

Yazar: Haberci
balıkesir fırıntaş ekmek üretim fabrikası hijyenik ekmek fabrikası ithal ediliyor Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı