Bursa'da yeni sahil heyecanı

Bursalı, Mudanya ve Gemlik sahilinin ardından 20 milyon TL'ye yapılacak yeni bir sahile kavuşacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Bursa'da yeni sahil heyecanı

İznik, 20 milyon TL'yi geçmesi beklenen bir maliyetle 3 bin 800 metrelik bir sahile kavuşuyor. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, projesinin tamamlanmasıyla birlikte İznik´in Türkiye’nin cazibe merkezi haline geleceğini söylüyor. 

Anıtlar Yüksek Kurulu´nun, İznik Sahili Düzenleme Projesi´ni onaylamasıyla birlikte İzniklileri heyecan bastı. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak projeyle birlikte Mudanya ve Gemlik´ten sonra Bursa apayrı bir sahil şeridine daha sahip olacak. 

BÖLGEYE VİZYON KATACAK
İznik Gölü sahil düzenleme çalışmalarının Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını kaydeden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, , “Kültür ve Tabiat Varlıkları Kurulu’nun gerekli onaylarından da geçti. Şu anda ihaleye çıkıyor. İhalenin ardından artık burada yaz sonunda faaliyet başlayacak. İznik sahilinde DSİ Darka tesislerinden, Karayolları tesislerine kadar yaklaşık 3.8 kilometrelik alan komple düzenlenecek” dedi. Altepe, yaya ve bisiklet yolları, yeşil alan, sahil ve plaj düzenlemeleriyle sahilin boydan boya değişeceğini ifade ederek, çalışmaların bölgeye vizyon katacağını söyledi. 

2016'DA CAZİBE MERKEZİ OLACAK
Çalışmalar hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Osman Sargın da, "Hummalı bir çalışma ile göl sahil düzenlemesini tamamlamak istiyoruz. Bu sahille birlikte İznik yeni bir görünüm kazanmış olacak. Bu sahil içerisinde aqua parklardan, plaj voleybol sahalarına, minyatür camilerden sosyal etkinlik alanlarına kadar birçok yeni düzenleme olacak. İznik 2016 yılında yeni bir cazibe merkezi olacak” dedi.

YENİDEN DEĞER KAZANACAK
Sahil projesiyle birlikte İznik'in yeniden bir değer kazanacağına dikkati çeken Osman Sargın, "Şu anda mükemmel bir sahile sahibiz. Ama tasarım ve çevre düzenlemesi olmadığı için görsellik açısından bir güzellik ifade etmiyor. Bu proje bittikten sonra inanıyorum ki burası Türkiye’nin cazibe merkezi haline gelecek. Bütün yerli ve yabancı turistler akın akın buraya gelecektir" diye konuştu. 

Başkan Sargın, sahil projesinin ekonomik maliyetinin 20 milyon TL'nin üzerinde olduğunu belirterek, yatırımcıların da bu projenin bitmesini beklediğini söyledi. 

Yazar:
iznik yeni sahil projesi Bursa büyükşehir belediyesinden iznike yatırım
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.