Türkiye şehitler için sokaklarda

Türkiye, şehit haberlerinin gelmesinin ardından çoluk, çocuk, genç yaşlı demeden sokaklara dökülerek, 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' sloganları attı.

Türkiye şehitler için sokaklarda

Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırılarının ardından 30'a yakın asker ve polisin şehit olması, Türk halkını sokağa döktü. Milyonlarca vatandaş, teröre tepkisini haykırdı. Bazı şehirlerde HDP binalarına saldırı düzenlendi.

Hakkari Dağlıca'daki bombalı saldırıda 16 askerimizin, Iğdır'daki saldırıda da 13 polisimiz şehit olması, Türkiye'deki vatanseverleri sokağa döktü. Provokasyon için uyarılara rağmen bazı illerde HDP binasına saldırılar düzenlendi. Çoğunluğunun MHP ve ülkücü camiasının oluşturduğu gruplar, bazı illerde sloganlar atıp, bayraklarla yürüyüş yapsa da, bazı şehirlerde sert bir dil hakimdi. 

Olaylar öncesinde MHP Lideri Devlet Bahçeli de, bu yürüyüşlerin demokratik sınırlarda kalmasını istedi. Açıklama yapan Bahçeli, "Ülkücüler anonim kalabalıkların dümen suyuna girmeyecek. Teröre lanet yürüyüşleri demokratik sınırlarda kalmalı. Türk-Kürt düşmanlığı için provokasyon yapanlar var. Bu oyunlara düşülmemeli, yazılan senaryolara alet olunmamalı. Parti binalarının taşlanması Türkiye'nin aleyhine, sağduyulu ve soğukkanlı hareket etmek en temel tarz olmalı" dedi.

Çoluk çocuk, genç yaşlı, her kesimden insan sokak ve caddeleri doldurdu. Dev bayrakların asıldığı caddelerde 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez', 'Uyuma Şehidine Sahip Çık' gibi sloganlar atıldı. Çoğu şehirde şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunduğu görüldü. 

Türk milleti, şehitlerine ağlıyor. Türkiye yasta. Allah daha beter saldırılardan korusun asker ve polisimizi. 

Yazar: Haberci
Türkiye şehitler için sokakta şehitlere saygı teröre lanet yürüyüşleri hdp binasına saldırı bahçeli terör açıklaması ülkücüleri uyardı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.