74'lük nine teknolojiye savaş açtı

Malatya'da 74 yaşındaki Lütfiye Nine torunlarının televizyon ve bilgisayara olan düşkünlüğünü bakın neyle gidermeye çalışıyor.

74'lük nine teknolojiye savaş açtı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde hizmet veren Sanat Galerisi'nde (MABESEM) ilginç bir kursiyer var. 74 yaşındaki Lütfiye nine torunlarıyla gelip, kilden tasarımlar yapıyor. 

Her yaştan insana hitap eden sanat galerisindeki kil kursuna devam eden 74 yaşındaki Lütfiye Fırat, 6 ve 11 yaşındaki iki torununu da yanında getiriyor. Kil kursundan başka, tiyatro ve keman kurslarına da devam eden Sedanur ve Huzeyfe Fırat isimli iki kardeş, yaz tatili boyunca kurslara devam edeceklerini söyledi. 

TORUNLARIYLA AYNI KURSA GELİYOR
Lütfiye nine, kendi çocukluğunda imkanların kıtlığına dikkat çekerek, "Biz küçükken ne oyuncak vardı nede oyun alanı. Akşama kadar bağda, bahçede oyunlar oynuyorduk. Şimdiki çocuklar çok şanslı, ama ne yazık ki ellerindekinin kıymetini bilmiyorlar. Televizyon, bilgisayar ve telefon gibi teknolojik aletlerin esiri olmuşlar. Teknolojiye bu kadar bağımlı olmaları çocuklarımızı yalnızlaştırıyor ve mahalle kültüründen de uzaklaştırıyor. Bende torunlarımı alarak bu kursa getiriyorum. Teknolojik bağımlılıktan bu kurslar sayesinde kurtulmuş oluyorlar. Torunlarım ile birlikte aynı kursa gelmek, birlikte zaman geçirmek gerçekten benim için büyük bir bahtiyarlık" dedi. 

Lütfiye Nine, böyle bir ortamı oluşturduğu için Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a da teşekkür etti. 

Yazar:
Malatya torunlarıyla kil kursuna gelen nine malatya belediyesi çalışmaları teknolojiye savaş açan nine
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.