Kahramanmaraş'ta fabrika yangınları

Kahramanmaraş'ta faaliyet gösteren 2 fabrika yaklaşık yarım saat arayla yanarken, İtfaiye ekipleri, 8 ayda 55 fabrikanın aynı şekilde yandığı bildirildi.

Kahramanmaraş'ta fabrika yangınları

Kahramanmaraş'da Adana Karayolu üzerindeki bir fabrika yandı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı. Ekipler geri dönmeden başka bir yangın haberi daha geldi. O yangın da zamanında müdahaleyle büyümeden söndürüldü. 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Merkez İtfaiye Grubu, Kahramanmaraş-Adana karayolu üzerinde bulunan bir fabrikada çıkan yangına 5,5 dakika içinde müdahale ederek, yarım saat içinde tamamen söndürdü. İtfaiye ekibi görevlerini tamamlayıp merkez binaya giriş yaptıkları sırada komuta merkezi tarafından ikinci bir yangına yönlendirildi. Kahramanmaraş-Adana karayolu üzerindeki başka bir fabrikada çıkan yangına yine dakikalar içinde müdahale eden itfaiye erleri yaklaşık 1 saat süren çalışmanın ardından yangını tamamen söndürdü. 

İŞYERİ SAHİPLERİNE UYARI
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, 2015 yılının ilk sekiz ayında 55 fabrika yangını meydana geldiğine dikkat çekildi. Açıklamada yangınların ana sebebinin klima kanalları olduğu belirtilerek, fabrika sahiplerine uyarıda bulunuldu. Açıklamada, fabrika sahiplerinin, klima ve baca temizliklerini periyodik olarak yaptırmaları ve yangın tedbirlerini almaları gerektiği ifade edildi. 

Büyükşehir İtfaiyesi, işyeri sahiplerinin yangın personeli eğitimi alabileceğini belirterek bu konuda kendileriyle irtibat geçmelerini istedi.

Yazar: Haberci
kahramanmaraş kahramanmaraş fabrika yangınları itfaiye işyeri sahiplerini uyarıyor yangın personeli eğitimi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı