Mağarayı işçiler bu hale getirdi

Trabzon'daki turistik Çal Mağarası, belediyenin İŞKUR ile anlaşmalı aldığı işçilerinin sayesinde bu hale geldi.

Mağarayı işçiler bu hale getirdi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, kentteki tarihi ve turistik alanları temizlemek için İŞKUR ile anlaşma yaptı. Alınan 535 işçi bu mekanların temizliğine başladı, turistlerin atıklarıyla kirlenen mağaralar gitti, ortaya pırıl pırıl alanlar çıktı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon’un Düzköy İlçesi'nde bulunan Çal Mağarası’na ulaşımı kolaylaştırmak için mağaraya çıkan yolu asfaltlamıştı. Belediye çevre temizliğini de farklı bir yöntemle çözerek, turizme katkı sağlamayı amaçlıyor. Belediye, İŞKUR’un Toplum Yararına Çalışma Projesi (TYP) kapsamında ilçe belediyeler de dahil olmak üzere 6 aylık süre ile işe başlatılan 535 işçiye iş imkanı sunuyor. 

MINTIKA TEMİZLİĞİ YAPILIYOR
Bu işçiler şehrin tarihi, turistik mekanları ve çevrelerinin temizliğini yapıyor. Temizlik yapılan yerlerden bir tanesi Çal Mağarası. 65 işçi ile yapılan temizleme çalışmaları ile mağaranın çevresi güzel bir görünüme kavuşturuldu. Mağaraya çıkan yolun çevresindeki ot ve çalı turu bitkiler kesildi ve mağaranın içi dahil olmak üzere bölgede esaslı bir mıntıka temizliği yapıldı.

TURİZMİN GELİŞMESİ İÇİN ÇALIŞILIYOR
Temizlik çalışmaları bölge halkını ve ziyaretçileri memnun ederken, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Çal Mağarası’nın çok önemli bir zenginlik olduğunu söyledi. Gümrükçüoğlu, “Bölgede turizmin daha da gelişmesi için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Çal Mağarası’na nasıl daha fazla turist çekmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Trabzon’da turizmin gelişmesi için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da üzerimizde düşen görevi yerine getireceğiz" dedi.ÇAL MAĞARASINA GİDEN YOL BELEDİYE EKİPLERİNCE ASFALTLANIYOR.

Yazar:
Trabzon çal mağarası trabzon belediyesi işçileri tarihi ve turistik alanlar temizleme çalışmaları işkur toplum yararına çalışma projesi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı