Hacılar şehitler için Gıyabi Cenaze Namazı kıldı

Hac farizasını yerine getirmek için Mekke'de bulunan hacılar, şehitler için Gıyabi Cenaze Namazı kıldı. Hacılar dev Türk Bayrağı açarak, dua etti.

Hacılar şehitler için Gıyabi Cenaze Namazı kıldı

Hakkari ve Iğdır'daki şehit haberlerinin ardından Mekke'deki hacılar da duyarsız kalmadı. Duanın en kabul olan yerinde, şehitler için Gıyabi Cenaze Namazı kılıp, eller semada dualar okundu. 

Şehit haberlerinin ardından neredeyse 'Milli Yas tutuluyor' gibi günlerden geçiliyor. Türkiye, sokaklarına, arabalarına, evlerine Türk bayrağı asarak, terörü lanetliyor, şehitlerine saygı duyuyor. Türk'ün olduğu her yerde sağduyulu eylemler hakim. 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' sloganlara her geçen dakika daha fazla sesle yükseliyor. İşte Türkiye bunları yaşarken, Mekke'deki hacılar da yapacakları en anlamlı işe imza attı. 

DEV TÜRK BAYRAĞI DALGALANDIRDILAR
Kutsal topraklarda bulunan hacılar, terör olaylarının ardından gece ibadetlerini yapıp toplandı. Dev Türk bayrağı açan hacılar, şehitler için Gıyabi Cenaze Namazı kıldı. Memleketin geleceği ve şehitler için dualar okundu. Hacılar, duanın en çok kabul olduğu Mekke'de yaptıkları hareketle takdir topladı. Şehitlerin Türkiye'nin birer evladı olduğunu söyleyen hacı adayları, "Burada ibadetlerimizi yaparken, bir arkadaşımız oğlunun şehadet haberini aldı. Hepimiz üzüldük. Ama onların mekanı Cennet olduğu için teselli buluyoruz. Bizler de burada duyarsız kalamadık ve onların gıyabında cenaze namazı kılıp, ruhlarına dualar okuduk. Allah, ülkemizin üzerindeki bu kara bulutları kaldırır inşallah" dediler.

Yazar: Haberci
Hacılar şehitler için Gıyabi Cenaze Namazı kıldı şehitler için Mekkede dua ve namaz şehit haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.