Polisten kaçan mültecilere yapmadığı kalmadı

Bir kameraman, polisten kaçan mültecilere tekme attı, çocuğuyla koşan birine de çelme takarak yere düşürdü. Öfkeli kameraman şimdi iş arıyor.

Polisten kaçan mültecilere yapmadığı kalmadı

Macaristan'da bir kameraman, polisten kaçan mültecilere tekme ve çelme atarken görüntülendi. Öfkesiyle mültecilere yapmadığını bırakmayan kadın, işinden atıldı. 

Aşırı sağ çizgideki Jobbik Partisi’ne (Daha İyi Macaristan Hareketi) yakınlığıyla bilinen N1TV kanalı için çalışan Petra Laszlo’nun polis hattını yararak Sırbistan’dan Macaristan'a girmeye çalışan mültecilere yaptığı hareketler, kameralara yansıdı. 


Macaristan’ın güneyinde, Sırbistan sınırına yakın Roszke kentinde polisten kaçan genç bir mülteciyi tekmeleyen Laszlo, bir diğer mülteci kıza da çelme atıyor. Lazslo, kucağında küçük bir çocukla polisten kaçan bir mülteciyi de çelme takarak düşürüyor.

Görüntülerin tepki çekmesinin ardından N1TV’nin Genel Yayın Yönetmeni Szabolcs Kisberk, kişisel Facebook hesabından “Roszke’deki toplama noktasında bir N1TV çalışanı kabul edilemez bir davranışta bulundu” dedi. Daha sonra Laszlo’nun işine son verildiği açıklandı. 

Yazar:
macar kameramandan mültecilere tekme celme polisten kaçan mülteciler kameraman Petra Laszlo
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı