12 Dev adam adeta ders verdi

12 Dev Adam, Almanya'da saygı duruşuna izin vermeyenlere performanslarıyla adeta ders verdi. Antrenör Ataman, Başbakan ve Bakan Kılıç'ın kendilerini arayarak moral verdiğini söyledi.

12 Dev adam adeta ders verdi

A Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman, 2015 FIBA Avrupa Şampiyonası’nda Ay Yıldızlılarımızın Almanya galibiyetini değerlendirdi. Duygusal bir maç olduğunu söyleyen Ataman, "İçimizdeki hüznü dişe getirdik" dedi. 

Basketbol A Milli Takımımız, 2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası B Grubu'ndaki üçüncü maçında ev sahiplerinden Almanya'yı 80-75'lik skorla mağlup ederek gruptaki ikinci galibiyetini aldı. Galibiyetin ardından Başantrenör Ataman, basın açıklaması yaptı. Oyun öncesinde yaşananları gurur ve üzüntü duyarak anlattı.

İÇİMİZDEKİ HÜZÜN DİŞE GELDİ YENDİK
Çok duygusal bir maç oynandığını söyleyen Ataman, "Şehit haberleri bizi çok yaraladı. Ama bizim yapabileceğimiz tek şey basketbol oynamak. Türk’ün her yerde güçlü olduğunu ve ülkemizi bölemeyeceğini kendimize düşen paydada göstermekti. O açıdan ayrıca bu hususta oyuncularımla gurur duyuyorum. Başkanımız sabahtan bu yana FIBA ile maçtan önce saygı duruşu için görüşüyor. Ama FIBA’yı ikna edemedik. 30 vatandaşımız öldü ve bu normal bir durum olamazdı. FIBA kabul etmeyince biz de kendimiz toplanarak bu saygı duruşunu yaptık. Nitekim de bunu Almanya’ya söyledik. Bize ‘1 dakika gelmeyin’ diye. Onlar da buna saygı gösterdi. O sırada salonda müziğin açılması ve anonsların olması bu beni çok sinirlendirdi ve itirazda bulundum. Buna saygı duymalarını bekledim. Biz sonuçta içimizdeki hüznü bu şekilde dişe getirdik" dedi. 

DAVUTOĞLU VE KILIÇ ARADI
Sabah saatlerinde Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın kendilerini telefonla aradığını belirten Ataman, "Başbakanımız ve Spor Bakanımız sabah saatlerinde bizi arayarak oyuncularımızın tüm güçleri ile mücadele etmelerini ve ülkemize moral vermelerini beklediklerini söylediler" dedi. 

Grupta ilk 3 içerisinde olmayı istediklerini söyleyen Ataman, "Hakemlere ‘Nasıl olsa fark var, ama biz basketbol oynuyoruz’ hatırlatması yapmak için teknik faul aldım. Takımımızın bu kadar emek veren oyuncuların emeğinin çalınmasına müsaade etmeyiz. Basketbol takımımız son yılların en gurur verici ekibi durumunda. Biz bu grupta ilk üç içinde yer alıp Fransa’dan kurtulmayı ve Olimpiyat ile madalyayı hedefliyoruz. Şimdi en az 1 galibiyet daha almamız lazım. Turnuvaya maç maç bakmak lazım. 1 galibiyet daha almamız gerekiyor. Sırbistan yıldızlardan dolu ama İspanya gibi hızlı oynayan ya da sürekli oynayan bir takım değil. Önce Sırbistan’a ardından da İzlanda maçına hazırlanacağız. Mutlaka 1 galibiyet daha almalıyız" diye konuştu. 

Yazar: Haberci
almanya türkiye basketbol maçı engin ataman açıklama almanyada skandal şehitlere saygı duruşu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.