Klasik otomobiller Çubuk'ta buluşuyor

Ankara'nın Çubuk İlçesi, Klasik Otomobiller Rallisi'ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Klasik sevenler hafta sonu Çubuk'ta buluşuyor.

Klasik otomobiller Çubuk'ta buluşuyor

Başkent Ankara’nın önemli tarihi ve turistik ilçelerinden biri olan Çubuk’u tanıtmak ve Karagöl’ün doğal güzelliklerine dikkat çekmek için klasik otomobillerin katılacağı ralli, bu hafta sonu Çubuk-Karagöl yolunda yapılacak.

Çubuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen, Ankara Klasik Otomobilciler Derneği (AKOK) ve Ankara Otomobil Sporları Derneği (ANOK) katkıları ile düzenlenen Klasik Otomobiller Rallisi 13 Eylül 2015 tarihinde, 2 etapta gerçekleştirilecek.

BÜYÜK ANKARA RALLİSİ
Birinci etap, Ankara Ankamall’ın önünde saat 10.00’da yapılacak idari ve teknik kontrollerin ardından start verilerek başlayacak. Yarışçılar daha sonra saat 13.00’de Atatürk Parkı’ndan verilecek olan start ile Karagöl’de tamamlanacak ikinci çekişmeli rekabetlerine başlayacaklar. İsminin ‘Büyük Ankara Rallisi’ olarak belirlendiği yarışmaya yaklaşık 70 araç katılacak.

Festival etkinleri kapsamında ‘Büyük Ankara Rallisi’nin önceden planlandığını söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, “Çubuk’un doğal güzelliklerini, turistik yapısını tarih kokan klasik otomobillerle öne çıkartacak, böylesi güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan son derece mutluyuz” dedi.

ÇUBUK'TA İLK KEZ YAPILACAK
Organizasyon için tüm Başkentlileri ilçeye davet eden Başkan Achan, “Başkentin en önemli turistik değerlerinden biri olan Çubuk ve Karagöl tabiat parkı başta olmak üzere ilçemiz sınırlarında 68 kilometrelik bir parkurda rekabet edecek olan 70 adet klasik otomobil, Başkentlilere ve dolayısıyla Çubuklulara keyifli bir hafta sonu yaşatacak. Bu yıl ilk kez organize edilecek olan klasik otomobil rallisine tüm vatandaşlarımızı ve otomobil meraklılarını bekliyoruz" diye konuştu.

Yazar: Haberci
ankara çubuk klasik araba yarışları büyük ankara rallisi ne zaman klasik araba tutkunları yarışıyor
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.