HDP'li Demirtaş: Partinizi basanlara dersini verin

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partilerine zarar verenlere 'Fukara' dedi ve "Gereken dersi verin" diyerek partililerine talimat verdi.

HDP'li Demirtaş: Partinizi basanlara dersini verin

Terör olaylarının ardından protesto amacıyla sokaklara çıkan ve çoğunluğunun ülkücülerden oluşan gruplar, bazı illerde HDP binalarını basmış ve ateşe vermişti. HDP'li Demirtaş'ta bu yangına körükle giderek, 'Sağduyu çağrısı' yerine savaş çığırtkanlığı yaptı. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin il binasında milletvekilleriyle basın toplantısı düzenledi. Demirtaş, HDP binasına saldırı yapanların tek tek hesap vereceklerini belirterek şunları söyledi: 

BUNUN HESABI VERİLECEK
"Tahrikler sürecek, öyle gözüküyor sakın prim vermeyin. Biri sizin evinizi yakmaya geliyorsa ona karşı kendinizi savunmanız kanuna göre de haktır. Yazık size kendinizi harcatmayın. Arkanızda hükümet filan yok sizi harcayacaklar yazık size. Ama gideriz 20 yıl yatarız, AKP için yaparız diyorsanız yapın. Parti binalarımız kurban olsun ama hepiniz bunun hesabını vereceksiniz. Parti binamızı dün yakanların cebinde dolmuş parası yok, hepsi fakir fukaralar. Onlar için üzülüyoruz" 

ANASINDAN DOĞDUĞUNA PİŞMAN EDİN
"Size evinizi, işyerinizi, partinizi yakmaya yıkmaya çalışanlara karşılık vermeniz hakkınızdır, onları anasından doğduğuna pişman edin. Halkımız her yerde ama kimseye saldırmadan kendini korumakla yasalarla meşrudur. Her yerde bunu yapmalıdır. Orantılı bir şekilde herkes meşru müdafaasını yapmalıdır. Parti teşkilatlarımız zararı onarılacaktır, çalışmanıza devam edeceksiniz. HDP bugün Türkiye’nin batısında oy almak için değil, hep beraber yaşamak için parti tabelamızı asıyoruz, onlar sıradan bir tabela değildir, kardeşliğin tabelasıdır" 

Yazar: Haberci
HDP Selahattin Demirtaş Partinizi basanlara dersini verin onları anasından doğduğuna pişman edin
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.