Samsun'a seyir terası yapılıyor

Samsun'un Tekkeköy İlçesi'ne seyir terası yapılabilmesi için harekete geçildi.

Samsun'a seyir terası yapılıyor

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Meclis üyeleriyle birlikte yaptığı incelemede, Samsun'a hakim bir noktada seyir terası yapacaklarının müjdesini verdi. 

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve Meclis üyeleri ile ilçede yürütülen çalışmaları ve yapılması planlanan çalışma alanlarını yerinde tespit etti. Programla ilgili açıklama yapan Başkan Togar, "Bu gün belediyemiz meclis üyeleri, başkan yardımcılarımız, fen işleri ekiplerimiz ile ilçemizde yürütülen hizmetleri yerinde tespit ederek, çalışmalar hakkında bilgiler aldık. Özellikle meclis üyelerimiz ve ekibimiz ile mahallelerimizde yapılan çalışmaların dışında öncelikli yapılması gereken çalışmalar hakkında da bilgi alış verişinde bulunduk" dedi. 

Meclis ve komisyon toplantılarında konuşulan konuların yerinde görülmesinin iyi olduğunu söyleyen Başkan Togar, "Meclis ve komisyon toplantılarımızda hizmetlerimiz ve yapılması gereken çalışmalardan çokça bahsediyoruz. Uygulama yapacağımız alanlar hakkında görüş alış verişinde bulunuyoruz.  Hizmet yapacağımız yerleri görmeden karar vermek yerine alanın başında karar vermek daha doğru sonuçlar doğuruyor. Bizde meclis üyelerimiz ile kararlaştırarak yapılan yol, kaldırım, imar yolu, sathi kaplama asfalt, taş parke, beton yol ve inşaat gibi yürüttüğümüz çalışmaları yerinde inceledik. Yeni yapılacak yatırımlar, projeler, yollar hakkında alanda kararlar aldık" diye konuştu. 

Tespit çalışmaları kapsamında Çırakman Mahallesi'ndeki Tarihi Yel Değirmeni'nin durumu da gözden geçirildi. Başkan Togar, "Yel değirmeni çevresinde çeşitli düzenlemeler yapma kararı aldık. Öncelikle çevresinde ailelerin oturup piknik yapabilecekleri alanlar oluşturacağız. Kurulduğu yerin yüksek ve hakim bir tepede bulunmasından yararlanarak ziyaretçilerin ve vatandaşlarımızın mavi, yeşil ve eşsiz Samsun manzarasını izlenebileceği güzel bir seyir terası yapacağız. Yine ziyaretçilerin oturup misafirleri ile hoş vakit geçirip, sohbet edecekleri bir mekan inşa edeceğiz. Ayrıca Karadeniz’in tek tarihi yel değirmenini tanıtım çalışmaları ile herkese duyuracağız. Burayı kısa sürede yerli yabancı binlerce insanın ziyarete geleceği bir yer haline getireceğiz" dedi. 

Yazar: Haberci
samsun seyir terası tekkeköy belediye başkanı hasan togar açıklamaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı