Görüntüler Demirtaş'ı yalanladı

HDP'li Demirtaş'ın, 'Saldırıya polis göz yumdu' sözlerini güvenlik kamerası görüntüleri yalanladı. Görüntülerde polisin biber gazı kullandığı görüldü.

Görüntüler Demirtaş'ı yalanladı

Türkiye genelinde şehitlere saygı amacıyla yapılan protetoslarda bir grup HDP Genel Merkezi binasını basmıştı. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, olayın ardından polisi suçlamıştı. Ortaya çıkan güvenlik kamerası görüntülerinde, polisin göstericilere müdahele ettiği hatta biber gazı kullandığı görülüyor. 

 

İşte HDP Genel Merkezi'ne saldırı görüntüleri.

 

DEMİRTAŞ SUÇLAMIŞTI
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, polisin dün partisinin Ankara'daki Genel Merkezi'ne yönelik saldırıyı önlemek için çaba sarf etmediğini iddia etmişti. Polis eşliğinde arşivlerinin yağmalandığını ve yakıldığını iddia eden Demirtaş, "Neredeyse 60 odalı yerimizde tek oda ateşe verildi o da arşiv odamız. Yüzlerce kişi parti merkezinin önünde, aradık uyardık tedbir alınmasını istedik, müdahale edilmedi" açıklamasını yapmıştı. Hatta Demirtaş, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar'ı da işin içerisinde olmak suçlayarak, "Bir Genel Başkan'a terbiyesizce, saygısızca bir konuşma yaptıktan sonra telefonu kapatmıştır" demişti.

HDP Genel Merkezi'ndeki güvenlik kamerası kayıtlarında polisin göstericileri uzaklaştırmak için çaba gösterdiği görülüyor. Hatta biber gazı da kullanan polisler, öfkeli kalabalığı uzaklaştırmak için müdahale ediyor.

Bu arada Ankara Valiliği de yaptığı açıklamayla, HDP Genel Merkezi'ne yanıcı maddeyi atan kişinin gözaltına alındığı duyurdu.

 

Yazar:
hdp genel merkezi baskını güvenlik kamerası görüntüleri demirtaşın polis yalanı hdp genel merkezi baskın görüntüleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı