Yarım asırlık çarşıya AVM makyajı

Kayseri'de yarım asırlık tarihi olan 'Çarşı İçi', belediyenin projesiyle AVM görünümüne dönüştürülüyor.

Yarım asırlık çarşıya AVM makyajı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 50 yıllık geçmişe sahip Çarşı İçi'nde yapacakları projeler hakkında bilgi verdi. Çelik, AVM görünümünde bir düzenlemeyle çarşıyı Kayseri'ye yakışır hale getireckelerini söyledi. 

YENİLENMEYE İHTİYAÇ VAR
Başkan Çelik, hayata geçirilecekleri proje ile ilgili olarak çarşı esnafının görüşlerini almak ve değerlendirmeler yapmak amacıyla incelemelerde bulundu. Burada yapılacak projeyle ilgili bilgiler veren Başkan Çelik, üstü kapatılacak olan çarşının adeta büyük bir AVM'ye dönüştürüleceğini ifade etti. Çarşı İçi'nin en az 50 yıllık tarihi bir özelliğe sahip olduğuna dikkati çeken Çelik, "Bu nedenle de artık bir yenilenmeye ihtiyaç var. Buradaki esnaf kardeşlerimizle yaptığımız görüşmelerde hem üstten bir çatıyla örtülmesi hem de cephe giydirmesi ve zemin kaplamalarının yapılması hususunda görüş birliğine vardık. Bu hususta çok güzel projeler hazırladık ve burası adeta büyük bir AVM gibi olacak" dedi.

ARAÇ TRAĞİNE DE NEŞTER
Hangi sokakta neler yapılabilir ve hangi bölgeye ilave bir proje gerekli diye bir tespit ziyareti yaptığını söyleyen Başkan Çelik, "Buraya gelen vatandaşlarımızın yazın serin, kışın sıcak bir ortamda, huzurlu ve güvenli bir şekilde alışveriş yapmalarına imkan sağlamak amacındayız. Araç trafiğiyle ilgili de tedbirler alacağız. Özellikle Millet Caddesi'nin giriş ve çıkışlarını rahatlatacak bir düzenleme gerçekleştireceğiz. Sultanhamam Caddesi'nde de AVM'lerin yiyecek içecek katına benzer tarzda yeme içme mekanları oluşturacağız. Sokağın orta kısmında ortak kullanıma açık masalar ve sandalyeler olacak" diye konuştu. 

Başkan Çelik, 2 ay içerisinde projeleri tamamlayıp önümüzdeki alışveriş sezonuna kadar bitirmeyi planladıklarını sözlerine ekledi. 

Yazar:
Kayseri çarşıiçi avm projesi tarihi çarşı avm oluyor kayseri belediyesi çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.