Doğuma birlikte hazırlanıyorlar

Kadınların bilgilendirilmesi amacıyla kurulan Gebelik Okulu'nda doğuma hazırlanma yöntemleri anlatılıyor. Bu merkezi bakın kim kurdu.

Doğuma birlikte hazırlanıyorlar

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin annelere eğitim vermek amacıyla açtığı Gebelik Okulu kadınlardan büyük ilgi gördü. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde kabul edilen proje kapsamında kadınlara özel bilgilerin verileceği Gebelik Okulu, Nenehatun Kadın Doğum Hastanesi içerisinde hizmete sunuldu. Kadınların yoğun ilgisi var.

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’nin de destek verdiği ve 'Doğuma Birlikte Hazırlanalım' sloganıyla hayata geçen projede katılımcılara sağlıklı gebe, sağlıklı bebek bilinci aşılanıyor. Annelerin katılımıyla gebelik, doğum ve bebek bakımlarının daha bilinçli ve daha sağlıklı şartlarda yapılmasını öngören proje kapsamında anne-bebek ölüm risklerinin azaltılması ile bebeklik çağında görülen engellenebilir hastalıkların en aza indirilmesi de amaçlanıyor. 

Bu arada Gebelik Okulu’nda eğitime katılan annelerin bütün ihtiyacı Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor. Öte yandan 3 yıl sürecek olan proje kapsamında annelere sertifika ve bebek bakım ürünleri de hediye ediliyor.

Okulun açılmasıyla birlikte gebe olan ve gebelik düşünen kadınlar, anlatılanlardan faydalanabilmek için yoğun ilgi oluşturdu.

Yazar: Haberci
erzurum belediyesi gebe okulu doğuma hazırlanma dersi Nenehatun Kadın Doğum Hastanesi gebe okulu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.