Samsun'da belediye meclisinin gündemi şehit

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri, şehit cenazesinin ardından yapılan toplantıda teröre lanet okuyup, 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Samsun'da belediye meclisinin gündemi şehit

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, Iğdır'da şehit olan Burak Zor'un cenaze töreninin ardından toplandı. Grupbaşkan vekilleri teröre lanet okudu, şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Başkanvekili Turan Çakır, doğudaki halkın da tepki göstermesini istedi. 

ALLAH EN BÜYÜK CEZAYI VERSİN
Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2015 yılı Eylül ayı 18. birleşiminin 1. oturumu, Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Turan Çakır başkanlığında yapıldı. Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında yapılan meclis toplantısında terör olaylarıyla ilgili konuşma yapan Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Turan Çakır, "Haziran seçimlerinden sonra ülkemizin hak etmediği terör olayları her geçen gün artıyor. Bu hepimizi ve bütün Türkiye topraklarında yaşayan insanlarımızı derinden yasa boğuyor. Bunu yapanları kınıyoruz, onları lanetliyoruz. Allah’ımız onlara en büyük cezayı versin" dedi.

OYLARIN KIYMETİNİ BİLMİYORLAR
Türkiye’nin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini belirten Turan Çakır, "Bunun kaynağında kesinlikle Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişmesini, istikrarlı bir ülke olmasını istemeyenler var. Bunların uzantıları da maalesef oylarımız ile Meclis'e taşınanlarda var. Bunları ‘demokratik haklarını kullansın’ diye bu milletimiz oy verdi ve Meclis'e taşıdılar. Ama onlar bunun kıymetini bilmiyorlar ve bilemiyorlar. Farklı neden ve gerekçelerle, onlar ve uzantıları da TBMM’de devam ediyor. Onları da ‘Allah ıslah etsin’ diyorum" diye konuştu.
 
DOĞU HALKI DA TEPKİ GÖSTERMELİ

İsim vermeden HDP'yi eleştiren Turan Çakır, "Terörün daha da tırmanması noktasında onları destekliyorlar. Desteklediklerini de her platformda görüyoruz. TBMM ve Türkiye Cumhuriyeti dünyanın sayılı ülkelerinden biridir. Köklü devlet geleneği olan bir devlettir. Bu badireleri de atlatacaktır" dedi. Terörün sadece güvenlik güçleri ile başarılacak olan bir iş olmadığını, doğu bölgesinde yaşayan insanların da teröre tepki göstermesi gerektiğini söyleyen Çakır, "O yörelerde yaşayan insanlarımızın da buna bir ‘dur’ demeleri gerekiyor. Eğer onlar da bu tepkiyi gösterirlerse Türkiye Cumhuriyeti bunu en kısa zamanda aşacaktır. Onlara o bölgeyi dar edecektir. Ülke sınırları dışarısına canlı veya cansız gönderecektir diye düşünüyorum" dedi.

TERÖRE ORTAK TEPKİ
Çakır’ın konuşmasının ardından AK Parti, MHP ve CHP'nin grup başkanvekilleri de teröre tepkilerini göstererek lanetlediler. Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Meclisi şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşunun ardından Büyükşehir Belediye Meclisindeki gündem maddeleri ilgili komisyonlara havale edildi.

Yazar: Haberci
Samsun Turan Çakır'dan terör eleştirisi Büyükşehir BElediye Meclisi terör tepki
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.