Bin yıllık dostluk uçuruma gidiyor

SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu, ülkenin refah ve huzuru ile bin yıllık dostluğun uçuruma gittiğini belirterek, bazı önerilerde bulundu.

Bin yıllık dostluk uçuruma gidiyor

Köşe yazarımız olan SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu, terör olaylarının ve teröre tepki yürüyüşlerinin arttığı şu günlerde gündeme dair bir yazı kaleme aldı. 

Yazısında 'Birlik, beraberlik' vurgusu yapan Uğurlu, "Birlik olmalıyız, yoksa çocuklarımıza söyleyecek sözümüz, bakacak yüzümüz olmaz" dedi. Zor zamanlardan geçildiğine dikkati çeken Uğurlu, şiddet dalgasının da her geçen gün arttığını dile getirdi. 

Ülkenin içinde bulunduğu durumdan kurtulmanın formülünü, "Egolarımızdan, kimliklerimizden, ön yargılarımızdan arınarak bir araya gelmek" olarak yorumlayan Uğurlu, "Ülkemiz, refah ve huzurumuz, bin yıllık dostluk ve birikimimiz uçuruma doğru gidiyor. Geleceğimizi, çocuklarımızı, gençlerimizi, hayatlarımızı kaybediyoruz. Biz kadınlar ne emekler ve yüreklerle geleceğimizi ayakta tutmaya çalışırken geri dönüşü olmayan bir yola girmeden birlik olmalıyız" ifadelerini kullandı.

Köşe yazısının tamamını okumak için TIKLAYINIZ.

Yazar: Haberci
Bin yıllık dostluk uçuruma gidiyor Münevver Uğurlu köşe yazısı OKASİFED ve TURKONFED çağrısı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.