Yeni neslin oyuncağı iPhone 6s

Hayatımıza ilk kez iPhone 2G ile giren Apple, son teknoloji cihazı iPhone 6s'in modellerini açıkladı. Şimdi almak için çocuklardan, simitçilere herkes sıraya girecek.

Yeni neslin oyuncağı iPhone 6s

2007 yılında çıkardığı iPhone 2G modeliyle telefon piyasasına giriş yapan Apple, dün sezgisel dokunmayı da içinde barındıran son teknoloji cihazını tanıttı. Parası olmasa da (İstisnalar hariç) iPhone kullanmak için can atanlar, ay sonunda satışa sunulacak cihazı almak için gün sayıyor. 

iPhone 2G ile 2007 yılında hayatımıza giren Apple sonrasında her yıl bir cihaz üreterek, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus ve son olarak iPhone 6s'i çıkardı. ABD’nin San Francisco şehrinde düzenlediği etkinlikte yeni ürün ve servislerini tanıtan Apple, ay sonunda satışa sunulması planlanan 6s'i de anlattı. Sezgisel dokunma özelliğine sahip cihaz, kullanıcının dokunma hareketlerine göre yanıt veriyor ve bazı yeni kullanım yöntemleri üretilebiliyor. 

Yeni nesil A9 64 Bit işlemci kullanan iPhone 6s ailesinde geliştirilmiş yeni nesil kamera kullanılıyor. Ana kamerasının çözünürlüğü 8 Megapikselden 12 Megapiksele çıkarılan yeni model artık 4K çözünürlüğünde video da kayıt edebiliyor. Ön kamerası 5 Megapiksel çözünürlük sunan iPhone 6s modellerinde Retina Flash adı verilen bir aydınlatma teknolojisi kullanılıyor. Bu sayede selfie çekimlerinde ekran parlaklığı anlık olarak artırılarak fotoğraftaki kişilerin yüzlerinin aydınlık olması sağlanıyor. 

LİVE PHOTOS ÖZELLİĞİ
iPhone 6s‘e eklenen yeni bir özellik ise Live Photos oldu. Kullanıcılar normal bir fotoğraf çekerken aynı zamanda sesli ve hareketli görüntüler de kayıt edebiliyor. 3D Toıuch özelliği sayesinde bu fotoğrafın üzerine tıklandığında birkaç saniyelik hareketli görüntüler izlenebiliyor. Apple’dan yapılan açıklamaya göre bu yeni özellik birçok sosyal ağ tarafından desteklenecek. 

FİYATI 2 BİN 700 TL 
25 Eylül’den itibaren satışta olacak olan yeni iPhone modellerinin ilk etapta satılacağı ülkeler arasında Türkiye yer almıyor. Yeni modellerin muhtemelen Kasım ya da Aralık ayında Türkiye pazarına resmi olarak giriş yapması bekleniyor. iPhone 6s modellerin Türkiye fiyatının minimum 2700 TL'den başlaması bekleniyor.   

Yazar: Haberci
iPhone 6s özellikleri iPhone 6s ne zaman Türkiye'ye geliyor iPhone 6s ekran özelliği Ayfon kaç TL iPhone 6s fiyatları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı