Artvin'i önce sel sonra alevler yaktı

Artvin'de yaşanan sel felaketinin ardından, bu kez bir köyde yangın çıktı. Tabiri caizse, kara bulutların dolaştığı Artvin'de 7 ev kullanılamaz hale geldi.

Artvin'i önce sel sonra alevler yaktı

Artvin'in Yusufeli İlçesi'ne bağlı Pamukçular Köyü'nde bir vatandaşın samanlığının alev almasıyla, yangın diğer evlere sıçradı. İtfaiye'nin müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı, 7 ev yanarak adeta küle döndü. 

Yusufeli İlçesi'ne bağlı 300 haneli Pamukçuklar Köyü'nde, Orta Mahallede ikamet eden Mevlüt Demirci'ye ait samanlıkta yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangının çevreye sıçraması sonucu 7 ev yanarak kullanılamaz hale geldi. Yusufeli Belediyesi'nin de aralarında bulunduğu toplam 5 itfaiye aracı, Artvin Orman Bölge Müdürlüğüne ait arozözler ile jandarma ve vatandaşların müdahale ettiği yangın kontrol altına alındı.

Artvin Valisi Kemal Cirit, olaydan duyduğu üzüntüsünü dile getirerek, "Tek tesellimiz yaralı ve can kaybının olmamasıdır. Yangına 5 adet itfaiye müdahale etmiştir. Özellikle jandarma ekipleri ile köylülerimizin büyük gayretleri sonucu yangın kontrol altına alındı ve soğutma çalışmaları devam ediyor. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Yarından itibaren de afet kapsamında evlerini kaybeden vatandaşlarımızın yaralarını sarmak amacıyla bir çalışma yürüteceğiz" dedi.

Köy muhtarı Muhsin Koçak'ı telefonla arayarak  "geçmiş olsun" dileklerini ileten Vali Cirit, "Devlet olarak her zaman afetzedelerimizin yanındayız. Kısa sürede yangından etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını saracağız" ifadesini kullandı.

Yazar: Haberci
artvin köy yangını yusufeli ilçesi pamukçular köyü
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.