Artvin'de selin götürdüğü 3 kişi sınırötesinde aranıyor

Artvin'de yaşanan sel felaketinin blançosu açıklandı. 11 kişinin öldüğü felakette, 3 kişinin hala bulunamaması sebebiyle, dış ülkelere bilgilendirme yapıldı.

Artvin'de selin götürdüğü 3 kişi sınırötesinde aranıyor

Artvin Valisi Kemal Cirit, yaşanan sel felaketinin blançosunu açıkladı. 11 kişinin öldüğü felakette 3 kişinin hala bulunamadığını belirten Cirit, sınır ülkelere de bilgi verildiğini söyledi.

Artvin Valisi Kemal Cirit, yaşanan sel felaketiyle ilgili yaptığı açıklamada, Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerinde ulaşım, su, telefon ve elektrik hizmetleri anlamında herhangi bir sorunun kalmadığını söyledi. Cirit, "Sadece bazı konutlar ile çay tarımı yapılan alanlara ulaşımla ilgili bazı bugün itibariyle çözemediğimiz sorunlarımız var fakat Onlarla ilgili de bir çalışma yürütmekteyiz. Başbakanlıktan gönderilen Acil durum ödeneği ile ilgili olarak vatandaşlarımıza yardım konusunda çalışmalarımız devam etmekte ve bunun yanısıra birçok alanda bir çok kurumu, iş makineleri başta olmak üzere, aktif bir şekilde tutmaktayız ve olabildiğince çalıştırmaktayız" dedi.

KONUT KİRALAMA İŞLEMLERİ
Hopa'daki afetten kişisel olarak zarar gören vatandaşlara yaklaşık 2 milyon TL'ye yakın kaynak aktarıldığını ifade eden Vali Kemal Cirit, "Afetten etkilenen şu an itibariyle 1462 vatandaşımız bulunmaktadır. Hak sahibi olabilecek, afetzede diyebileceğimiz vatandaş sayımız ise yaklaşık 500 civarındadır. Hopa Kaymakamlığı bünyesinde yürütülen İlçe ve İl Kriz Koordinasyon merkezine müracaatlarla Hopa'da 45, Arhavi'de de 5 vatandaşın kiralamayla ilgili evraklarını tamamlayarak müracaatlarını aldık. Afetten etkilenen 490 kişiye konut kiralama işlemi yapabilecek durumdayız. Konuyla ilgili teknik detay çalışmalar ilgili birim ve görevliler tarafından yapılıyor" diye konuştu. 

1'İ ÇOCUK 2'Sİ KADIN 3 KİŞİ KAYIP
Hopa’daki sel ve heyelan felaketinde 8 vatandaşın hayatını kaybettiğini biri çocuk, 2’si bayan olmak üzere toplam 3 vatandaşın kaybolduğuna dikkati çeken Vali Kemal Cirit, "11 vatandaşımızı kaybettik. 3 Vatandaşımızı arama çalışmalarımız devam ediyor. Hem Emniyet Genel Müdürlüğünden gelen arama köpekleri, hem Jandarma Genel Komutanlığımız JÖAK ekipleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığımızdan gelen dalgıç ekipleri arama çalışmalarına devam Etmekteler.. Şuana kadar olumlu bir netice almış değiliz. Diğer ülkelerle de bu kapsamda yazışma içine girdiğimizi ifade etmemiz gerekir. Özellikle Rusya ve Gürcistan'la ilgili yazışmalarımızı yapmış bulunmaktayız" dedi. 

Yazar:
artvin sel blançosu artvin sel felaketi selde kaybolan kişiler
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı