Bu kız hem boksör hem şampiyon

Erzurum'da düzenlenen Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Boks Turnuvası'nda Neriman Istık, rakiplerini yenerek şampiyon oldu. Istık, hedefinin Rio Olimpiyatları olduğunu söyledi

Bu kız hem boksör hem şampiyon

Boksör Neriman Istık, Erzurum'da düzenlenen Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Boks Turnuvası'nda şampiyon olarak Samsun'a gurur yaşattı.

Bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Boks Turnuvası'na Neriman Istık damga vurdu. Erzurum'da düzenlenen ve 10 ülkeden 34'ü bayan olmak üzere 149 sporcunun katıldığı şampiyonada başarılı bir performans sergileyen Neriman Istık, 51 kiloda önce önce Azeri, ardından Ukraynalı rakiplerini yenmeyi başardı. Genç boksör, finalde ise, Bakü Avrupa Olimpiyatlarında 3. olan Elif Nur Coşkun'u mağlup ederek şampiyon oldu.

HEDEF RİO OLİMPİYATLARI
Samsun'u madalyayla dönen Neriman Istık, hedefinin 2016 Rio Olimpiyatlarında Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu belirtirken, genç boksörü tebrik eden Şampiyon Kulüp Başkanı İbrahim Başar da, "Neriman'ın Rio Olimpiyatlarında ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine ve oradan da madalyayla döneceğine inanıyorum" dedi. Çok iyi bir çalışma dönemini geçirdiklerini ifade eden Antranör Yusuf Beykoz ise, "Kulüp Başkanımız İbrahim Başar'a her türlü imkanı seferber ederek, bize destek olduğu için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yazar: Haberci
Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Boks Turnuvası şampiyonu Boksör Neriman Istık
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı