İzmir'de 'çekici'ler şehitler için buluştu

İzmir'de araç kurtarıcıları, şehitler için bir araya gelip, bayraklarla süsledikleri araçlarıyla şehir turu attı.

İzmir'de 'çekici'ler şehitler için buluştu

Artan terör olaylarını protesto etmek için Türkiye'nin her yerinde eylemler yapılmaya devam ediyor. İzmir'de de yol yardım hizmeti veren 50 kurtarıcı aracı, bayraklarla donattıkları araçlarla şehir turu atıp, terörü lanetledi. 

İzmir'in farklı ilçelerinde çalışan yaklaşık 50 yol yardım aracı, akşam saatlerinde Kırlı Oto Kurtarma firmasının önünde toplandı. Şehitleri anma, teröre lanet ve 9 Eylül İzmir'in Kurtuluşu için yapılan konvoyda, güvenlik ışıklarını açan araçlar dikkat çekti. İzmirli'nin yoğun olduğu Karşıya, Altınyol, Yeşildere, Konak, Göztepe, Alsancak ve Bornova yollarından geçen kurtarıcı araçları, vatandaşların da desteğini aldı. 

ŞEHİTLERİN ACISI YÜREĞİMİZİ YAKTI
Yapılan organizasyonla ilgili açıklama yapan Bahattin Kırlı, "Ülkemiz için canını seve seve veren şehitlerimiz, her Türk'ün canını sızlattığı gibi bizi de üzdü. Gelen her acı haberle bizler kahrolduk. İzmir'deki tüm oto kurtarıcı hizmeti veren arkadaşlara böyle bir etkinlik yapacağımızı söyledik. Onlarda sağolsunlar bizi kırmayıp geldi. Araçlarımızın hepsine Türk bayrağı astık. Yaklaşık 150 kilometre yol gittik, insanlara şehitlerin yalnız olmadığını, vatanın sahipsiz olmadığını anlatmaya çalıştık. Ayrıca dün gece 9 Eylül yani İzmir'in Kurtuluşu'nun yıl dönümüydü onu da kutlamış olduk" dedi. 

Uzun kuyrukların oluştuğu kurtarıcı konvoyundakiler, Konak'taki Orduevi'nin önünde toplanarak İstiklal Marşı okudu ve Saygı Duruşu'nda bulundu. Trafiği aksatmadan gerçekleşen eylem, gösterinin ardından olaysız şekilde sona erdi. 

Serdar Yaramışlı / Kupurhaber.com - İzmir

 

Yazar:
izmir-kurtarici-cekici-yolyardim-eylem izmir araç kurtarıcıları eylemi izmir şehitler için eylem
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.