Erdoğan açılış için Karadeniz'e geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılış gerçekleştirmek için Karadeniz'e geliyor.

Erdoğan açılış için Karadeniz'e geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memleketi Rize’nin Güneysu İlçesi’nde inşa edilen Kıbledağı Camii'nde cuma namazı kılarak, açılışını gerçekleştirecek. 

Kıbledağı'nın zirvesinde, yaklaşık olarak 200 sene evvel hoca Abdullah Efendi'nin namaz kılmak için bina inşa ettiği bilinen alana, 1910 senesinde Salarhalı Sabit adlı bir imam tarafından kesme taştan cami inşa edildi. 1963 senesinde Yusuf hoca tarafından restore edilen camiye patika yoldan yürüyerek çıkanlar namaz kılıp, dua etmeye başladı. Çevre köylerden sağlanan elektrik ile sabaha kadar ışığı aleni tutulan cami, uzak bölgelerden bile kolaylıkla ayrım ediliyor.

4 YILDA TAMAMLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine ve kızı Sümeyye Erdoğan ile beraber 2011 senesinde Güneysu İlçesi'ne dokuz kilometre uzaklıktaki Kıbledağı zirvesinde bulunan camiyi ziyaret etmiş ve şehir ormanı projesi ile yeni bir cami yapılmasının talimatını vermişti. İstanbul Üsküdar Şemsi Paşa Cami projesinin küçük örneği olarak kısa sürede inşa edilen caminin etrafına da yürüyüş yolları ve oturma yerleri yapıldı.

Kıbledağı Camii'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından cuma günü açılışının gerçekleşmesi bekleniyor. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez de cuma namazını camide kıldıracak. 

 

Yazar:
Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Kıbledağı Camii cuma namazı Cumhurbaşkanı Karadeniz'de
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.